Kolędowanie z PoGłosem w farze [ZDJĘCIA]

W niedzielę, tuż po popołudniowej mszy świętej, w kościele farnym odbył się koncert kolęd. A zaśpiewało w nim osiem małych wokalistek, uczennic Szkoły Emisji Głosu PoGłos.

Zgromadzona w świątyni publiczność miała okazję zobaczyć i usłyszeć małe wokalistki zmagające się z bardziej i mniej znanym kolędowym repertuarem. Osiem uczennic w wieku 6-13 lat świetnie sobie poradziło. Każda z dziewczynek zaśpiewała jedną kolędę. Na finał natomiast wszystkie małe artystki spontanicznie wykonały wspólnie a capella „Przybieżeli do Betlejem”, a wtórowali im przy tym słuchacze.

Poszczególnych artystów zapowiadała Emilia Ziegler-Opara, założycielka PoGłosu. Prowadząca koncert przybliżała także publiczności historię każdej z prezentowanych kolęd. Za muzyczną konsoletą siedział natomiast Jakub Szpunta – nauczyciel PoGłosu, który niedawno dołączył do szkoły.

Wykonawczynie do występu przygotowywały się około dwa miesiące. Dla niektórych z nich był to sceniczny debiut. Wystąpić miało dziesięć dziewcząt, ale niestety dwie z nich zmogła choroba. Warto zauważyć, że dla niektórych był to świąteczny debiut. Jak podkreślała prowadząca koncert, śpiewanie to nie tylko odpowiednia intonacja i wydobywanie dźwięków, ale również wywoływanie emocji i autentyczność.


W koncercie wystąpiły: Ada Szumnarska, Olga Paszkiewicz, Sarah Domagała, Zofia Piekarska, Julita Brzezińska, Iga Przybylska, Marysia Wyrwantowicz, Nadia Szała.

Fot. Milena Waldowska