Zamknij

Kino objazdowe zawita do KOK-u

21:08, 23.01.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 21:12, 23.01.2023
Skomentuj
We wtorek, 24 stycznia do Kościańskiego Ośrodka Kultury zawita po raz pierwszy w tym roku Profesjonalne Kino Objazdowe Outdoor Cinema. Pokazane zostaną filmowe hity dla dzieci i nowości dla dorosłych.

Bilety można zamówić na stronie idedokina.pl lub w kasie kina, która będzie czynna w dniu przyjazdu kina w KOK. Ceny biletów wynoszą  20 zł - normalny oraz 18 zł - ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny). Podczas seansów dostępny będzie barek kinowy z popcornem i napojami. Seanse będą prezentowane w sali widowiskowej.

W repertuarze:

 "Kot w butach: Ostatnie życzenie", godz. 13.30 i 16.50

Przygodowy, Komedia, Familijny, Fantasy, Animowany, czas trwania: 102 minut

Kot w Butach odkryje, że jest pasjonatem przygód. Wykorzystał już wszystkie swoje osiem z dziewięciu istnień. Postanawia wyruszyć w podróż, aby znaleźć mityczne "Ostatnie Życzenie" i przywrócić swoje dziewięć żyć.

 "Fenomen", godz. 15.10

Dokumentalny, czas trwania: 95 minut

To pierwszy film, w którym Jurek Owsiak - twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - w tak szczerej rozmowie zdradza w jaki sposób zrodził się pomysł powołania Orkiestry oraz jak wyglądały trudne początki jej działalności. Przywołuje także całą historię 30 lat WOŚP, nie omijając tak trudnych tematów jak brutalny hejt, jaki na niego spadł, czy śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, po której na moment ustąpił ze stanowiska.

Film dokumentalny o twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokazuje jego przemianę - z beztroskiego hipisa w lidera ogromnego obywatelskiego ruchu i jeden z najważniejszych symboli wolnej Polski. Opowiada też jak wyglądały kulisy przeniesienia do Polski idei Przystanku Woodstock, który stał się jednym z największych festiwali muzycznych w Europie.

"Ślub doskonały", godz. 18.40

Komedia, Romans, czas trwania: 98 minut

Panna młoda (Aleksandra Adamska) jest w ciąży, a jej zaborcza mama (Ewa Kasprzyk) nie chce słyszeć o prawdziwym ojcu dziecka. Pan młody (Adam Woronowicz) w zasadzie nie zna swojej przyszłej żony, a do ożenku został zmuszony wymownym szantażem przez przyszłą teściową. Gdy nastaje dzień ślubu, rusza prawdziwa lawina zdarzeń. Pan młody budzi się w apartamencie dla nowożeńców z gigantycznym bólem głowy po hucznym wieczorze kawalerskim, u boku nieznajomej kobiety. Do drzwi rozlega się pukanie, trzeba działać szybko i ukryć kochankę w łazience...

"Niebezpieczni dżentelmeni", godz. 20.30

Komedia, Kryminał, czas trwania: 107 minut

Tadeusz Boy-Żeleński (Tomasz Kot), Witkacy (Marcin Dorociński), Joseph Conrad (Andrzej Seweryn) i Bronisław Malinowski (Wojciech Mecwaldowski) budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo, do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci.

Organizatorem wydarzenia jest Outdoor Cinema. Zwiastuny filmów dostępne są na stronie KOK-u.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%