Zamknij

Kryminalny Piątek odbędzie się w Kościanie

11:15, 20.09.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 11:17, 20.09.2022
Skomentuj
Na wydarzenie pod znakiem kryminału zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Kościanie. Zaplanowano je na piątek, 23 września.

Kościańska biblioteka organizuje Kryminalny Piątek wraz z Poznańskim Festiwalem Kryminału Granda. Ten festiwal skierowany jest do miłośników literatury kryminalnej, ale program obejmuje zwykle kilka obszarów jednocześnie: literaturę, film, muzykę i teatr. Najważniejszy z filarów, czyli literatura, reprezentowana jest przez najlepszych pisarzy.    Festiwalowi towarzyszyć będą Stacje Sensacje, czyli wydarzenia organizowane przy okazji Grandy. Kościańska biblioteka, organizuje w naszym mieście taką właśnie stację pod nazwą Kryminalny Piątek w Kościanie.

Wszystkie wydarzenia w ramach Kryminalnego Piątku odbędą się w sali kinowej KOK. Na godzinę 17.00 zaplanowano spotkanie autorskie z Grzegorzem Skorupskim. To autor powieści kryminalnych retro z prokuratorem Adamem Karskim: "Smak błękitu" i "Dłonie śmierci" oraz "Mistrz Marionetek". Godzinę później dr Wiesław Kot w ramach Kryminalnego DKF omówi film "Beat the Devil" Johna Hustona z Humphrey`em Bogartem w roli głównej. Odbędzie się również projekcja filmu. A o godz. 20.00 w ramach Kościańskiego Archiwum X" dr Emilian Prałat wygłosi prelekcję o tajemniczym tytule "Pani zabiła pana".       

Ponadto przez cały dzień dostępny będzie internetowy pokaz filmów autorstwa Magdaleny Bartkowiak i Barbary Leśniak, nawiązujących do literatury kryminalnej. Playlista na stronie Biblioteki.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%