Zamknij

Przed nami Wielkopolski Turniej Dudziarzy

16:02, 16.09.2022 Milena Waldowska
Skomentuj
W najbliższą niedzielę odbędzie się 52. Wielkopolski Turniej Dudziarzy. Tradycyjnie wydarzenia związane z turniejem odbędą się w Kościanie, a także w Starym Gołębinie i Czempiniu. Będzie także nowość w części konkursowej.

Turniej rozpocznie się jak co roku w Starym Gołębinie ogrywaniem pomnika skrzypka i dudziarza. Następnie, o godz. 11.00 zostanie odprawiona dudziarska msza święta. W samo południe na scenie plenerowej w Starym Gołębinie rozpocznie się Konkurs Młodego Muzyka.

O godz. 14:00 wydarzenie przeniesie się do Czempinia. Tutaj na Zielonym Rynku w Czempiniu poszczególne kapele zagrają mini koncert. Po nim dudziarska brać przejedzie do Kościana, gdzie w KOK-u zjedzą zasłużony obiad.

A o 16.00 rozpoczną się przesłuchania konkursowe w sali widowiskowej Kościańskiego Ośrodka Kultury. Muzyków oceniać będzie jury, natomiast publiczność może oklaskiwać zespoły. Po raz pierwszy w historii Turniejów Dudziarskich, muzycy zaprezentują się nie tylko w tradycyjnej formule, czyli skrzypce podwiązane i dudy, ale wystąpią także składy w programach dowolnych. Ta nowość została wprowadzona, by umożliwić studentom akademii muzycznych, którzy należą do kapel dudziarskich, granie również na innych instrumentach, jak fagot, klarnet, akordeon, fortepian, bębny oraz inne, wzbogacając tym samym tradycyjne brzmienie. Poszczególne kapele będą rywalizować w kategoriach kapela tradycyjna, sierszeńki i formuła dowolna.

Po ogłoszeniu wyników konkursu będzie można jeszcze wysłuchać Koncertu Laureatów.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%