Zamknij

Weekendowe atrakcje w Nowym Dębcu

17:59, 10.08.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 13:27, 13.08.2022
Skomentuj
W najbliższą sobotę i niedzielę w popularnym letnisku gminy Kościan czeka nas kilka rozrywkowych propozycji. Zatem osoby, które sierpniowy długi weekend spędzają na miejscu nie wyjeżdżając nigdzie dalej, mogą skorzystać z atrakcji.

Pogoda zapowiada się wakacyjnie, tym bardziej więc będzie służyła wypoczynkowi nad wodą. I tak w sobotę, 13 sierpnia o godz. 16.00 na polanie przy scenie rozpocznie się impreza towarzysząca XVII Europejskim i XX Krajowym Zawodom Sikawek Konnych, które odbędą się w niedzielę w Racocie. Ale i w Nowym Dębcu emocji nie zabraknie, a na wydarzeniu pojawią się drużyny pożarnicze.

Na początek zagraniczne drużyny pożarnicze przygotują swoje narodowe potrawy w ramach Kuchni Narodów, a będzie można ich spróbować. Jednocześnie czas będzie umilać Orkiestra OSP Kościan, która zagra koncert. O godz. 17.30 drużyny pożarnicze poczują z kolei przedsmak rywalizacji w ramach strażacko-sportowych konkursów sprawnościowych. A o godz. 19.00 rozpocznie się natomiast zabawa taneczna (zobacz także: Zawody sikawek konnych już za tydzień).

Z kolei w niedzielę, 14 sierpnia odbędzie się Konkurs na najszybszy zjazd ze zjeżdżalni. To lubiana sportowa zabawa ciesząca się dużą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. W ubiegłym roku mimo kiepskiej pogody w zawodach wzięło udział 36 uczestników, a przed dwoma laty aż 90.

Zgłoszenia będą przyjmowane w dniu zawodów od godz. 12.00 przy zjeżdżalni. O godz. 14.00 rozpoczną się zawody z podziałem na trzy kategorie wiekowe: dziewczęta/chłopcy rocznik 2012 i młodsze, dziewczęta/chłopcy rocznik 2007-2011, panie/panowie rocznik 2006 i starsze/starsi. W każdej kategorii dla pierwszej trójki przewidziane są nagrody.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%