Zamknij

Śmigielski Moto Piknik w sierpniu

10:08, 24.07.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 10:08, 24.07.2022
Skomentuj
Po raz drugi na Placu Targowym w Śmiglu odbędzie się piknik motoryzacyjny. Zapowiadana jest cała moc atrakcji, a impreza wzorem ubiegłego roku będzie mieć wymiar charytatywny.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 14 sierpnia, a zaprasza na nie Team Fundacja przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Śmigiel oraz Centrum Kultury w Śmiglu. To ogromny sukces ubiegłorocznej imprezy zachęcił organizatorów do przeprowadzenia jej także w tym roku. Ostatnim razem zbierano pieniądze dla Marysi z Brenna chorującej na SMA, a tym razem beneficjentami będą Kaja Burdyka z Kościana zmagająca się z guzem mózgu i Antoś Romanowski z Rawicza, który urodził się ze zarośniętym przewodem słuchowym i niewykształconą małżowiną uszną.

Jak deklarują organizatorzy, Moto Piknik to impreza motoryzacyjna, ale i rodzinna. Będą zatem dmuchane zamki, pokazy strażackie, licytacje, cegiełki z nagrodami, a także przejażdżki wybranymi samochodami. Nie zabraknie oczywiście aut, zarówno zabytkowych, jak i nowych, które każdy będzie mógł podziwiać. Pojawi się m.in. klasyczny żuk, czyli FS LUBLIN z 1983 roku, mercury Grand Marquis, czyli amerykański krążownik z 1979 roku, a nawet traktor Ursus C330 z 1974 roku. Będą też auta wyścigowe, jak ford mustang z silnikiem o pojemności 4000ccm i mocy 225 koni mechanicznych czy pontiac z silnikiem V8, o pojemności 5000 ccm, mocy 125 koni mechanicznych.

Przewidziano także stoiska gastronomiczne, a tegoroczną nowością będą występy artystyczne. Zaśpiewa fantastyczna Julia Stolpe, a rozbawi wszystkich Kabaret Malina. Cały czas jeszcze dochodzą kolejne atrakcje, więc zabawa podczas niedzieli przypadającej w sierpniowy długi weekend na pewno będzie wspaniała.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%