Zamknij

Pełna wrażeń sobota w ramach "Śpiewam-Gram-Tańczę" [ZDJĘCIA]

07:03, 27.06.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 07:03, 27.06.2022
Skomentuj
Wypełnione artystycznymi emocjami były popołudnie i wieczór w Śmiglu przy wiatrakach. Wydarzenie zakończyło przejście z pochodniami i puszczanie wianków.

Kulturalne popołudnie rozpoczęła wspólna parada orkiestr i grup mażoretkowych. Wesoły korowód przeszedł na wzgórze przy wiatrakach, gdzie już na scenie prezentowały się kolejno poszczególne orkiestry. Wśród nich nie mogło zabraknąć Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Śmiglu.

Następnie na scenie zaprezentowały się grupy folklorystyczne - zespół Semplicze z Lubinia oraz trzy grupy Zespołu Pieśni i Tańca "Żeńcy Wielkopolscy" z Nietążkowa.  O godz. 20.00 rozpoczął się z kolei występ zespołu Budka Band. Po nim zgromadzeni mogli bawić się z DJ-em. Na koniec, już po zmroku, czekał najbardziej widowiskowy punkt programu, czyli przejście z pochodniami i obrzęd puszczania wianków.

Trzy dni wydarzenia pod nazwą  "Śpiewam-Gram-Tańczę - by legenda stała się faktem" zakończyły niedzielne warsztaty mażoretkowe oraz wystawa wiatraków zebranych w ramach akcji zebrania 99 wiatraków. Cały projekt odbył się dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Zobacz także:
Spektakl o dziejach Śmigla przy wiatrakach [ZDJĘCIA]

Fot. Karol Schmidt, CK Śmigiel

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%