Zamknij

Koncert retro w wydaniu Voice Studio [ZDJĘCIA]

18:02, 12.02.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 10:48, 17.03.2023
Skomentuj

Powróćmy jak za dawnych lat” – to tytuł koncertu, który publiczność mogła usłyszeć w minioną środę w Kościańskim Ośrodku Kultury. W przedwojennym repertuarze wystąpiła starsza część załogi studia wokalnego prowadzonego przez Darię Kaczór-Boś.

Przypomnijmy, że tydzień wcześniej na scenie KOK-u zaprezentowali się młodsi uczniowie Voice Studio wykonując piosenki o szerokim repertuarze (relacja z koncertu: Koncert młodszej grupy Voice Studio [ZDJĘCIA]).

Tym razem w niełatwym repertuarze z czasów Eugeniusza Bodo czy Adolfa Dymszy swe wokalne umiejętności zaprezentowali nastoletni wykonawcy. Śpiewane przez nich piosenki wymagały nie tylko dobrego warsztatu wokalnego, ale również właściwej, ocierającej się o aktorstwo i kabaret interpretacji. Dla uczniów było to z pewnością cenne doświadczenie, a dla widzów świetna, sentymentalna rozrywka. Usłyszeli oni m.in. takie przeboje jak "Ada, to nie wypada", "Ach, jak przyjemnie", "Zimny drań" czy "Miłość ci wszystko wybaczy". Występ  zwieńczył utwór tytułowy koncertu, czyli "Powróćmy jak za dawnych lat".

Nie zabrakło także odpowiedniej oprawy, podkreślającej klimat przedwojennej Warszawy, na którą złożyła się scenografia, a także stroje wokalistów. Na zakończenie około 40-minutowego koncertu młodzi artyści zostali nagrodzeni brawami od licznej publiczności. Były także kwiaty i podziękowania, w tym dla trenerki.

W koncercie wystąpiły dziewczęta: Zosia Oleszak, Emilia Ratajczak, Zosia Wieczorek
Oliwia Kasperska, Zosia Główczak, Helena Zawadzka, Milena Majchrzak, Ariana Małolepsza i jeden męski rodzynek - Adam Koch. Miała także zaśpiewać Nadia Krzyżkowiak, ale w ostatniej chwili musiała zrezygnować z występu. Koncert prowadziły z kolei Ariana Małolepsza i Emilia Ratajczak, a opiekę artystyczną zapewniła Daria Kaczór-Boś. O oprawę świetlną koncertu zadbał niezawodny Mariusz Odważny.

Fot. Milena Waldowska

 

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%