Koncert młodszej grupy Voice Studio [ZDJĘCIA]

W środowy wieczór w Kościańskim Ośrodku kultury odbył się koncert młodszej grupy dziewcząt na co dzień trenujących w Voice Studio pod kierunkiem Darii Kaczór-Boś. Młode wokalistki chwyciły za serca publiczność.

Tradycją stały się już doroczne koncerty tematyczne młodych wokalistów Voice Studio działającym przy KOK. To okazja do zaprezentowania się szerszej publiczności i pokazania przed najbliższymi swych wokalnych postępów. To również nauka obycia się ze sceną.

Tytuł koncertu brzmiał „Piosenki z kapelusza”, a zaśpiewało w nim 9 małych wokalistek. Zgromadzona publiczność usłyszała bardzo różnorodny repertuar zarówno spokojnych, jak i żywych piosenek w kilku gatunkach muzycznych. Wokalistki śpiewały przede wszystkim solo, ale w tym samym czasie koleżanki z grupy wykonywały chórki. Była to więc okazja do sprawdzenia siebie zarówno w solowym, jak i grupowym śpiewie. Podczas poszczególnych występów, poza odpowiednim brzmieniem głosu i interpretacją utworu, widać było przyłożoną uwagę do ruchu scenicznego.

Dziewczyny były więc przygotowane na każdej płaszczyźnie, a zadbała o to trenerka Daria Kaczór-Boś. Doceniła to publiczność nagradzając wykonawczynie gromkimi brawami. Warto odnotować, że wśród publiczności nie były tylko osoby z rodzin małych wokalistek, choć tych oczywiście także nie brakowało. Na koniec dziewczyny, jak na artystki przystało, otrzymały po róży od pań z KOK-u w podziękowaniu za udany występ. Bukiet kwiatów otrzymała również trenerka.

W koncercie wystąpiły: Michalina Jęcz, Agata Cichocka, Kamila Jaworska, Wiktoria Kazubowska, Laura Włodarkiewicz, Lena Kazubowska, Wiktoria Tomaszewska, Marysia Łakoma, Lena Cichocka. O odpowiednie światło na scenie i dźwięk zadbał natomiast Mariusz Odważny.

A już w następną środę, 9 lutego, będzie okazja do podziwiania starszej grupy wokalistów ze Studia, którzy zmierzą się z niełatwym repertuarem dla młodych osób z lat przedwojennych. Koncert zatytułowany „Powróćmy jak za dawnych lat” odbędzie się w sali widowiskowej o godz. 18.30. Konieczna jest telefoniczna rezerwacja miejsc pod numerem: 65 512 05 75.

Fot. Milena Waldowska