Zamknij

Witek Łukaszewski z zespołem zagra w KOK-u

17:20, 18.11.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 17:20, 18.11.2021
Skomentuj
Pochodzący z Kościana i mający w naszym mieście wielu fanów Witek Łukaszewski wystąpi 27 listopada w Kościańskim Ośrodku Kultury. Tym razem będzie to projekt Morrison Tres nawiązujący do klimatu psychodelicznego rocka sprzed pół wieku.

Witek Łukaszewski ostatni raz, po bardzo długiej nieobecności, zagrał w KOK-u w lutym 2019 roku (zobacz: Show Witka Łukaszewskiego). Artysta w miarę regularnie pojawia się także z koncertami w Kościanie w Kawiarni Saskia.

Łukaszewski towszechstronny artysta czerpiący inspiracje z różnych muzycznych gatunków. Najbardziej kojarzony jest jednak z flamenco i rockiem. Kompozytor, autor tekstów, a przede wszystkim charyzmatyczny wokalista i wirtuoz gitary, tym razem chce zaprosić kościaniaków w nieco bardziej mroczne klimaty progresywnego rocka nawiązującego do stylu lat 60. i 70.

Morrison Tres to trio łączące rocka progresywnego, bluesa, jazz i brzmienia etniczne. Zespół wykonuje autorski repertuar nawiązujący do brzmień takich zespołów jak Pink Floyd, King Crimson, SBB, The Doors. Oprócz autorskich tekstów Witka Łukaszewskiego, zespół często  ilustruje muzycznie wiersze Norwida i Baczyńskiego, za każdym razem inne, przez co każdy z koncertów jest niepowtarzalny.

Poza Łukaszewskim wystąpią Sambor Dudziński, czyli aktor-performer, multiinstrumentalista, dwukrotny laureat Przeglądu Piosenki Aktorskiej, odtwórca głównej roli w spektaklu "Morrison-Śmierci syn" oraz Maksymilian Mińczykowski, jeden z najlepszych perkusistów jazzowych młodego pokolenia. Przypomnijmy, że Sambor Dudziński już wystąpił z Łukaszewskim w Kościanie właśnie podczas ostatniego koncertu w KOK-u.

Koncert odbędzie się w sobotę, 27 listopada o godz. 19.00. Bilety w cenie 20 zł można nabyć w kasie KOK czynnej od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.

[WIDEO]37[/WIDEO]

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%