Zamknij

Kościanianka w Szansie na Sukces

18:29, 19.03.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 18:59, 19.03.2021
Skomentuj
Pochodząca z Kościana Julia Stolpe wzięła udział w popularnym programie telewizyjnym odkrywających talenty wokalne. Musiała zmierzyć się z trudnym repertuarem Czesława Niemena. O tym jak jej poszło przekonamy się już w niedzielę.

Premiera odcinka z Julią Stolpe odbędzie się w niedzielę, 21 marca o godz. 15.15 w TVP2. Wokalistka urodziła się i dorastała w Kościanie, a obecnie mieszka w Poznaniu. Artystycznie jednak wraca do rodzinnego miasta. Jej ostatnie kościańskie dokonanie to udział w widowisku taneczno-poetyckim z okazji Bożego Narodzenia "Pod dachem tkliwej kolędy" nagranym przez Kościański Ośrodek Kultury w reżyserii Janusza Dodota.

O tym jak jej poszło w programie, przekonamy się już w niedzielę. Na razie wokalistka nie może zdradzić szczegółów.

Julia Stolpe jest solową wokalistką, chórzystką i nauczycielką śpiewu. Śpiewa od zawsze. Ukończyła studia na kierunku edukacja muzyczna z pedagogiką opiekuńczo-wychowawczą. Jest także absolwentką Policealnego Studium Piosenkarskiego im Czesława Niemena w Poznaniu na kierunku aktor, piosenkarz scen muzycznych oraz magistrem teologii. na swoim koncie ma już wiele nagród w przeglądach piosenki, w których bierze również udział w roli jurora.

Od 2006 roku jest wokalistką w  zespole rockowym Pinokio Brothers. Zespół koncertuje po całej Polsce i aktualnie pracują nad  trzecią płytą. Ponadto jest związana z wieloma projektami muzycznymi, m.in. M.Band, Poznańska Orkiestra Rozrywkowa, Smart Big Band, Lumen.

Współpracowała na gruncie muzycznym m.in. z takimi muzykami jak Mieczysław Szcześniak, Sławek Uniatowski, Michał Garstecki, Robert Friedrich, Jakub Tomalak, Hubert Kowalski, Viola Brzezińska, Hanna Stach, Kasia K8 Rościńska, Janusz Szrom, Marek Bałata i wielu innych. Śpiewała także w takich projektach jak: Bydgoski Chór Gospel, Poznańska Orkiestra Rozrywkowa, Luzem, Kościański Teatr Kameralny.

Przypomnijmy, że Julia nie jest pierwszą wokalistką związaną z Kościanem, która wystąpiła w Szansie na Sukces. Ostatnim razem była to Gabriela Itkowiak z Turwi (absolwentka LO im. O. Kolberga), która w programie wyemitowanym w listopadzie 2019 r. zdobyła wyróżnienie. Zapowiedź jej występu zamieściliśmy w artykule: Gabrysia z Kościana w "Szansie na Sukces"

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%