Zamknij

Zabrakło miejsc na "Spotkaniu z Podróżnikami"

10:53, 20.01.2020 Milena Waldowska Aktualizacja: 10:53, 20.01.2020
Skomentuj
Mnóstwo osób postanowiło wysłuchać podróżniczej opowieści inaugurującej kolejny sezon w ramach popularnego cyklu. Licząca 100 miejsc siedzących sala nie pomieściła wszystkich widzów, a spóźnialscy musieli zadowolić się siedzeniem na schodach.

Nie przeszkadzało to jednak nikomu, a niezwykle energetyczny pokaz o Meksyku w wykonaniu Zdzicha Rabendy zauroczył publiczność, która co po chwilę wybuchała śmiechem.

Prelekcja przepełniona była humorystycznymi anegdotami, ale przede wszystkim była interesująca i pokazywała mniej turystyczne oblicze Meksyku, a także fragmentu Gwatemali.

Podróżnik swą trzymiesięczną wyprawę rowerem po południowym Meksyku odbył w pojedynkę trzy lata temu. Łącznie przemierzył 5 tys. km pomiędzy Pacyfikiem i wybrzeżem Morza Karaibskiego poznając kolejne miejsca i ludzi oraz przeżywając niecodzienne przygody.

Jak na opowieść o kraju słynącym z najbardziej ostrej kuchni na świecie przystało, nie zabrakło w niej pikantnych fragmentów - dosłownie i w przenośni. Dosłowność odnosiła się do najostrzejszych gatunków papryczek chili, których można było skosztować podczas spotkania. Ponadto podczas prezentacji pojawiły się przekleństwa, haszysz i pornografia... Wszystko jednak nie przekroczyło granicy dobrego smaku i podkreślało meksykańską pikanterię.

Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się w połowie lutego. Cały sezon zapowiada się interesująco, a nie zabraknie w nim ciekawych gości.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%