Zamknij

Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych

09:03, 23.11.2019 Redakcja Aktualizacja: 17:29, 25.11.2019
Skomentuj
Pełna sala widzów wysłuchała koncertu w KOK-u z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Listopadowe koncerty patriotyczne są już tradycją w Kościanie.

Na muzyczne wydarzenie gości i mieszkańców zaprosił samorząd miasta i gminy Kościan oraz powiat kościański. Burmistrz Piotr Ruszkiewicz w swym wystąpieniu podziękował mieszkańcom za liczny udział w uroczystych obchodach święta narodowego w Kościanie w dniu 11 listopada. Specjalne podziękowania włodarz miasta skierował pod adresem płk dra Mirosława Szweda, dowódcy 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego w Czerwińsku za wieloletnią pomoc w organizacji imprez państwowych w Kościanie.

Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania pod dyrekcją majora Pawła Joksa w Kościanie wystąpiła po raz trzeci. Muzykom w wybranych utworach towarzyszyli soliści, mianowicie Joanna Horodko i Jaromir Trafankowski.

Zgromadzeni usłyszeli przekrój pieśni patriotycznych z różnych okresów historycznych. Orkiestra wykonała również kilka utworów Stanisława Moniuszki, a także pieśni kościelne i klasyczne kompozycje. Nieco ponad godzinny koncert został nagrodzony gromkimi owacjami publiczności. 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%