Zamknij

Spotkanie w ruinach w Gryżynie

03:17, 10.09.2019 Redakcja Aktualizacja: 03:19, 10.09.2019
Skomentuj
Spotkanie plenerowe odbędzie się w sobotę 14 września w ruinach kościoła św. Marcina w Gryżynie. Będzie to jego czwarta edycja, która zostanie poświęcona Stanisławowi Moniuszce z okazji 200. rocznicy urodzin kompozytora.

Program zapowiada się bogato, a złożą się na niego pokazy dziecięcych grup rekonstrukcyjnych, widowisko plenerowe oraz koncert w wykonaniu Solistów Teatru Wielkiego i Teatru Muzycznego w Poznaniu. Uzupełnieniem dla części widowiskowo-artystycznej będzie prelekcja dr. Emiliana Prałata zatytułowana "Folklor, tradycja narodowa i szczypta humoru! Moniuszko i jego wkład w historię". Ponadto przewidziane są konkursy tematyczne, a przez cały czas trwania imprezy działać będą kawiarenki Kół Gospodyń Wiejskich "Luboszanki" oraz Kokorzynianki".

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie "Centrum Rozwoju Gminy Kościan" wraz z gminą Kościan. Poprzednie edycje tego wydarzenia poświęcone były stuleciu wybuchu powstania wielkopolskiego i odzyskania niepodległości, 220. rocznicy "mazurka Dąbrowskiego" i 1050. rocznicy chrztu Polski.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%