Zamknij

Radosny koncert w BOBOTECE

16:38, 13.07.2019 Milena Waldowska Aktualizacja: 16:53, 13.07.2019
Skomentuj
Podczas tego niecodziennego koncertu uśmiech nie schodził z twarzy dorosłych i dzieci. Maluszki podrygiwały i oddawały się zabawie, ale w niezwykły muzyczny świat dali się porwać również dorośli.

Bez wątpienia koncert "Ba-Na-Na" zorganizowany przez pracownię adresowaną do najmłodszych dzieci - BOBOTEKĘ był trafionym pomysłem. W salce na Stadionie Miejskim pojawił się komplet uczestników, czyli dzieci oraz rodziców.

Animatorzy z Akademii Muzyki Ebertowski stanęli na wysokości zadania zapewniając uczestnikom wydarzenia nie tylko animacje w takt muzyki, ale również koncert na wysokim poziomie z gitarą, saksofonem, pianinem oraz dźwięcznym śpiewem. Na repertuar składały się popularne melodie jak "Szła dzieweczka do laseczka" czy klasyki muzyki popularnej jak "We are the Word". Były także utwory instrumentalne.

- Koncert bardzo fajny. Dzieci aktywnie w nim uczestniczyły, muzyka była odpowiednio dobrana, nam też się bardzo podobało. Najważniejsze jednak, że dzieci przez cały czas były zainteresowane - mówili po koncercie Marzena i Łukasz, rodzice Mai.

Dodajmy, że koncert był prowadzony w oparciu o teorię nauki muzyki wg E.E. Gordona stawiającej na edukację muzyczną dzieci od najmłodszych lat.

- Będziemy starali się kontynuować tę inicjatywę. Przede wszystkim cieszy nas dzisiejsza duża frekwencja. Spotykamy się co tydzień na zajęciach muzycznych, ale również sensoryczno-ruchowych, warsztatach integracyjnych. Mam nadzieję, że zajęcia się przyjmą - mówi Ewa Sporna, organizatorka koncertu i właścicielka BOBOTEKI.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%