Zamknij

Drużyna Rywal-Ewmar Kurza Góra gotowa do sezonu [ZDJĘCIA]

12:30, 18.03.2024 Maciej Sibilak Aktualizacja: 07:53, 21.03.2024
Skomentuj

W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem sezonu piłkarze z Kurzy Góry pokonali na własnym boisku drugą drużynę Heliosa Bucz 2:0 (0:0). Spotkanie miało jednostronny przebieg. Gdyby nie problemy ze skutecznością w pierwszej połowie gospodarze wygraliby wyższym rezultatem.

Rywal przystąpił do spotkania w dość mocno okrojonym składzie. Zabrakło zawodników leczących drobne urazy oraz trenera i dwóch piłkarzy, którzy w tym samym czasie rywalizowali w rozgrywkach Futsalu.

W pierwszej połowie zakończonej bezbramkowym remisem gospodarze mieli mnóstwo sytuacji, ale żadnej z nich nie wykorzystali. Na początku drugiej połowy, po akcji Rywala z prawej strony boiska, interweniujący ślizgiem obrońca gości wpakował piłkę do własnej bramki.

[FOTORELACJA]2439[/FOTORELACJA]

Drugi gol dla gospodarzy padł w 65. minucie. Na listę strzelców wpisał się Ryszard Bieniek, nowy nabytek z Juna-Trans Stare Oborzyska. Warto nadmienić, że w barwach Rywala na boisku zaprezentowali się też inni nowi zawodnicy: Remigiusz Wiśniewski (Juna-Trans Stare Oborzyska) i Ariel Witomski (KS Apol Term-Pir Spławie).

W ramach przygotowań do sezonu podopieczni Radosława Wawrzyniaka rozegrali trzy sparingi. Najpierw w meczu wyjazdowym pokonali drugą drużynę Racotu 4:1, a tydzień później na własnym boisku Obrę 1912 Kościan II 3:1. W grze zespołu widać wyraźną poprawę. Na boisku jest mniej chaosu, piłkarze szanują piłkę starając się utrzymać przy niej jak najdłużej i unikać bezsensownych strat.

Rozgrywki ligowe na szczeblu Klasy A ruszają już za tydzień. Piłkarzy z Kurzej Góry czeka arcytrudne zadanie. W pierwszej kolejce rundy wiosennej Rywal zagra na wyjeździe z liderem rozgrywek, drużyną Luks Stare Bojanowo, która w rundzie jesiennej nie przegrała ani jednego spotkania na własnym boisku. Mecz zaplanowano na godz. 15.00. Tydzień później, w Wielką Sobotę do Kurzej Góry zawita zespół Polonii 1912 Leszno II Dąb Zaborowo. Początek spotkania o godz. 13.00.