Zamknij

Mistrzostwa Gminy Kościan w Kopa Sportowego [ZDJĘCIA]

09:00, 12.03.2024 red. Aktualizacja: 15:47, 12.03.2024
Skomentuj

W niedzielę w świetlicy wiejskiej w Starym Luboszu odbyły się XVI Otwarte Mistrzostwa Gminy Kościan w kopa sportowego. Karcianych emocji nie zabrakło.

W mistrzostwach uczestniczyło 128 zawodników, w tym 9 pań. Choć zawody w nazwie miały Gminę Kościan, nie ograniczały się do zawodników tylko z gminy Kościan. Licznie uczestniczyli w nich reprezentanci powiatu kościańskiego, a ponadto zawodnicy z powiatów: poznańskiego, śremskiego, średzkiego, leszczyńskiego, gostyńskiego, grodziskiego, wolsztyńskiego, rawickiego i obornickiego.

Uczestników mistrzostw powitał prezes Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego Grzegorz Ratajczak, składając także życzenia paniom z okazji ich święta. Po zakończonej ceremonii otwarcia uczestnicy mistrzostw przystąpili do sportowej rywalizacji w klasyfikacji indywidualnej.

Mistrzem Gminy Kościan na rok 2024 został Mirosław Konieczny z Dolska, który uzyskał 19 punktów dużych i 148 małych. Drugie miejsce zajął Aleksander Dudziak z Kościana, gromadząc 18 dużych punktów i 329 punktów małych.   Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Franciszek Klak ze Śremu uzyskując wynik 17,5/119.

Kolejne miejsca zajęli: 4. Bogdan Dąbrowski z Kobylina, 5. Marek Matuszak z Kościana, 6. Grzegorz Adamski z Wolsztyna, 7. Ryszard Borowczyk ze Śremu, 8. Zbigniew Skrzypek z Gostynia, 9. Ireneusz Warzybok z Chludowa, 10. Danuta Buchwald z Wilkowa Polskiego, która zwyciężyła też w klasyfikacji kobiet.

Organizatorzy przygotowali 28 nagród dla najlepszych zawodników w klasyfikacji indywidualnej. Puchary i nagrody wręczył wójt gminy Kościan Andrzej Przybyła w towarzystwie radnego Rady Gminy Kościan Mirosława Mądrego. Organizatorami mistrzostw było Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego przy wsparciu finansowym Gminy Kościan.

Mistrzostwa Gminy Kościan były okazją do podsumowania Grand Prix Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego w sezonie 2023/2024 oraz wręczenia pucharów i nagród. Puchar Starosty Kościańskiego Henryka Bartoszewskiego za zwycięstwo w zakończonej edycji GP odebrał Antoni Mocek z Wilkowa Polskiego. Ryszard Borowczyk ze Śremu za zajęcie drugiego miejsca otrzymał puchar "Gazety Kościańskiej". Puchar Prezesa Powiatowego Stowarzyszenia Ludowych Zespołów Sportowych za trzecie miejsce wręczony został  Mariuszowi Madalińskiego z Plewisk. Jadwiga Hampel z Nielęgowa za wygranie klasyfikacji kobiet uhonorowana została pucharem Przewodniczącej Rady Powiatu Kościańskiego Iwony Bereszyńskiej. Nagrody  otrzymali zawodnicy, którzy uplasowali się w czołowej trzydziestce  oraz zwyciężczyni w kategorii pań.