Zamknij

Słoneczny Bieg Zimowy

20:56, 17.03.2019 Milena Waldowska Aktualizacja: 20:56, 17.03.2019
Skomentuj
Niespełna 90 zawodników wzięło udział w XXIV Zimowym Biegu Przełajowym, który miał miejsce w niedzielę w Parku Miejskim im. Kajetana Morawskiego w Kościanie.

W ostatnich edycjach bieg odbywa się na sam koniec zimy, dlatego aura jest bardziej wiosenna niż zimowa. Tak też było tym razem, co jednak nie przeszkadzało zawodnikom, a wręcz motywowało ich do szybszego tempa.

Rywalizację rozpoczęły dzieci - najpierw dziewczynki na 800 m, a potem chłopcy na 1200 m. Dzieci klasyfikowane były w trzech kategoriach wiekowych. Każdy reprezentant powiatu otrzymał medal ukończenia biegu. Wśród najmłodszych najlepsi okazali się:
- chłopcy: rocznik 2004-2005 - Cezary Suchora (Sana Kościan), rocznik 2006-2007 - Maksymilan Donaj (Czwórka Kościan), 2008 i młodsi - Antoni Bartkowiak (CKS Helios)
- dziewczynki: 2004-2005 - Malwina Dworczak (Kościan), 2006-2007 - Michalina Cybak (CKS Helios), 2008 i młodsze - Julia Kaźmierczak (CKS Helios).

Po biegu dziecięcym na linii startu stanęli dorośli zawodnicy. Do pokonania mieli dwie pętle, które łącznie wyniosły około 4,5 km. W kategorii Open wśród mężczyzn triumfował Krzysztof Szymanowski (Czwórka Kościan) z czasem 15 minut 20 sekund, a wśród kobiet Agnieszka Hahuła (Helios Czempiń), a pokonanie trasy zajęło jej niespełna 18,5 minuty.

- Biegło się bardzo fajnie, rozpędzaliśmy się z każdym kilometrem. Zaczynam łapać wiatr w żagle i wchodzę w ten rok sportowy po długiej przerwie - mówił na mecie Krzysztof Szymanowski. Z kolei najlepsza kobieta tak podsumowywała swój bieg: - Generalnie super się biegło, żałuję tylko że stawka kobieca została w tyle, bo wolałabym rywalizować z kobietami. Ale koledzy za to dali czadu i pociągnęli mnie - powiedziała Agnieszka Hahuła.

Wśród kobiet druga była z kolei Sandra Stachowiak, a trzecia Dorota Andrzejewska (obie Helios Czempiń). Z kolei wśród mężczyzn drugie miejsce zajął Łukasz Nowak (Helios Czempiń), a trzecie Daniel Bosy (Sana Kościan).

Poza klasyfikacją generalną nagrodzono także najlepszych zawodników powiatu kościańskiego w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Warto dodać, że Helios Czempiń miał wyjątkowo silną reprezentację. Łącznie z dziećmi ten klub reprezentowało około 30 zawodników, a ponadto pojawili się także gorąco zagrzewający ich do walki kibice. Wśród klubów silną reprezentację miał także Kościan Team, Czwórka Kościan oraz Sana Kościan.

- Zawody można zaliczyć do udanych, to dobra rozgrzewka dla zawodników przed rozpoczęciem sezonu wiosennego. Frekwencja tym razem nie była nazbyt wysoka z uwagi na półmaraton odbywający się w Lesznie. Trudno jednak było znaleźć termin, który nie kolidowałby z innymi zawodami - podsumował Roman Talikadze, główny organizator biegu.

 

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%