Zamknij

Młodziki AP Reissa Kościan na fali wznoszącej

02:37, 07.12.2023 red. Aktualizacja: 09:13, 07.12.2023
Skomentuj

Końcówka roku obfituje w drużynie młodzików AP Reissa Kościan w szereg sukcesów. Podopieczni trenera Tomasza Woźniaka stanęli na podium Turnieju Reiss Cup i Olympique Conference. Ponadto  zostali mistrzem jesieni w Wielkopolsko-Lubuskiej Lidze Piłkarskiej, a sezon w rozgrywkach Wielkopolskiego ZPN zakończyli zwycięstwem.

Drużyna młodzika starszego AP Reissa Kościan to jeden z czołowych zespołów w okręgu leszczyńskim i Wielkopolskim ZPN. Podopieczni trenera Tomasza Woźniaka po okresie kontuzji w zespole zaczynają wracać na właściwe tory i notują znakomite wyniki. Na koniec rundy jesiennej w rozgrywkach Wielkopolskiego ZPN odnieśli zwycięstwa nad Kanią Gostyń 5:2, Orkanem Chorzemin 5:1 i wygrali derbowy pojedynek z Obrą Kościan 3:2. Następnie zdobyli tytuł mistrzów jesieni w Wielkopolsko-Lubuskiej Lidze Piłkarskiej pewnie pokonując w ostatnich spotkaniach zespoły z Leszna, Stęszewa i Włoszakowic.

[FOTORELACJA]2157[/FOTORELACJA]

Tradycyjnie po zakończeniu rozgrywek kościaniacy wystąpili w jednym z największych turniejów w regionie Reiss Cup 2023, który odbył się na obiekcie APR Arena Dębiec w Poznaniu. Zespół z Kościana wygrał rywalizację w siedmiodrużynowej grupie i awansował do finału, w którym zmierzył się z KS APR Bydgoszcz.

Początek spotkania należał do podopiecznych trenera Tomasza Woźniaka, którzy po bramce Oliwiera Krauze wyszli na prowadzenie, ale rywale zdołali doprowadzić do remisu po błędzie obrony, a tuż przed końcowym gwizdkiem zdobyli zwycięskiego gola. Podczas ceremonii zakończenia imprezy nagrodą MVP otrzymał kościaniak Oliwier Krauze.

Natomiast w sobotę młodziki AP Reissa Kościan zagrali w Turnieju Olympique Conference 2023 na obiektach sportowych UAM na Kampusie Morasko. W fazie grupowej wygrali z Koroną Zakrzewo 3:2, AP Meblorz Swarzędz 2:1 i zremisowali z Olympique Poznań 2:2. W półfinale bezbramkowo zremisowali ze Sparks Academy i przegrali w rzutach karnych 4:5, aby w spotkaniu o brązowe medale wygrać  z Sucharami Suchy Las 2:0. Ponadto królem strzelców turnieju został kościaniak Marcel Skórzanek, a do zespołu gwiazd turnieju został wybrany bramkarz Aleksander Skoracki z APR.

Klasyfikacja Turnieju Olympique Conference 2023:

1. KS Korona Zakrzewo
2. Sparks Academy
3. AP Reissa Kościan
4. Suchary Suchy Las
5. Olympique Poznań
6. AP Meblorz Swarzędz
7. Avia Kamionki
8. Orkan Konarzewo

- Mimo, że wiele zespołów rozpoczęło przerwę zimową i luzuje ilość treningów, to w Akademii Piłkarskiej Reissa Kościan zachowujemy ciągłość treningów. Aktualnie przygotowujemy się do Halowego Pucharu Prezesa WZPN i startów w kilku imprezach halowych w okręgu leszczyńskim. To dla trenera największa radość obserwować jak jego zespół dorasta i sięga po kolejne trofea, a jednocześnie to wspaniali chłopcy i dobrzy uczniowie w swoich szkołach na terenie miasta i gminy Kościan. Dziękuję za wsparcie rodzicom i samorządowi lokalnemu – mówi trener Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

 

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%