Zamknij

Mistrzostwa Powiatu w kręglarstwie klasycznym [ZDJĘCIA]

13:07, 27.11.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 13:42, 27.11.2023
Skomentuj

W poprzednią niedzielę odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w kręglarstwie klasycznym. Wzięło w nich udział łącznie 56 osób, w tym dzieci i młodzież.

Mistrzostwa zostały rozegrane na kręgielni OSiR w Gostyniu. Ich organizatorem było kościańskie Towarzystwo Sportowe Kręglarzy Kościańskich „Jedność”.

Imprezę otworzył nowy prezes TSKK Jedność, Sebastian Bartkowiak. Pierwszy rzut należał natomiast do poprzedniego prezesa klubu, Romana Bartkowiaka.

Następnie rozpoczęła się rywalizacja, którą zainaugurowali najmłodsi. Wśród dzieci najlepszy okazał się Kajetan Koller, który strącił 161 kręgli. Drugi był Szymon Bartkowiak (158 strąconych kręgli), a trzeci Adrian Aszot (114 strąconych kręgli). Swoje początki w tej rywalizacji miała najmłodsza zawodniczka, Amelia Pelczyńska, która strąciła 19 kręgli.

Kategorię młodzików obsadziło pięcioro zawodników. Rywalizację w tej grupie wiekowej wygrała Natalia Konieczna, zdobywając 324 kręgle. Srebro wywalczył Tytus Koller, na trzecim miejscu uplasował się Antoni Postaremczak.

[FOTORELACJA]2112[/FOTORELACJA]

Po dziecięcych emocjach rozpoczęła się dorosła rywalizacja. W Mistrzostwach Powiatu wzięło udział 14 pań. Najwyższe miejsce na podium zajęła Dorota Borowiak, uzyskując 338 punktów. Druga była Aleksandra Bartkowiak, która zdobyła 327 punktów, a tylko dwa punkty mniej uzyskała Małgorzata Konieczna.

W męskiej rywalizacji wystartowało 31 zawodników. Najlepszy wśród nich był Tomasz Michalak, który strącił 381 kręgli. Kolejnym zawodnikiem na podium był Marcin Michalak, który zdobył 368 punktów. Trzecie miejsce zajął Witold Zemler z 363 punktami.

Rozgrywkom towarzyszył poczęstunek ufundowany przez sponsorów w formie placka, a także chleba, smalcu pasztetu i ogórka.