Zamknij

Policjant z Kościana z sukcesem na mistrzostwach

12:19, 30.12.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 15:54, 30.12.2022
Skomentuj
Sierżant sztabowy Karol Drapiński z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie stanął na najwyższym podium w swojej kategorii wagowej oraz zajął III miejsce w kategorii open podczas "I Mistrzostw Polski Służb Mundurowych".

Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym odbyły się w Puławach w dniach 9-11 grudnia. W ich ramach po raz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. Wśród uczestników znalazł się sierż. sztab. Karol Drapiński, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Policjant reprezentował podczas mistrzostw Klub Sportowy Kobra Kościan, w którym trenuje. W trakcie zawodów w kategorii do 120 kg w wyciskaniu klasycznym leżąc zajął I miejsce z wynikiem 155 kg, zaliczając wszystkie trzy podejścia. Uzyskany wynik pozwolił zająć również III miejsce w kategorii open.

Sierżant Karol Drapiński pełni służbę w policji od 7 lat, a wolny czas poświęca swojej pasji do sportu.