Zamknij

Świetny start kościaniaka w Kartingowych Mistrzostwach Świata

08:42, 22.09.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 08:44, 22.09.2022
Skomentuj
13-letni mieszkaniec Kościana, Iwo Beszterda zajął 20 miejsce w Kartingowych Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbyły się w miniony weekend we włoskim Sarno. To świetny wynik w światowej stawce 111 zawodników.

FIA Karting Word Championchips to najważniejsze wydarzenie kartingowe na świecie. Wyścigi juniorów, w których startował Iwo rozgrywane były w kategorii wiekowej 13-15 lat. Zatem 13-letni kościaniak występujący w teamie Parolin Racing Kart  był jednym z młodszych zawodników, a poradził sobie świetnie.

Bardzo dobra postawa podczas wyścigów eliminacyjnych owocowała świetnymi wynikami na mecie. W sześciu wyścigach Iwo był w większości w pierwszej dziesiątce, a nawet piątce, co dało mu awans do finału obok 35 innych zawodników. Po super finale, który polski kierowca ukończył na 13 miejscu, awansował do finału i ruszył z szóstej linii. Przez siedemnaście okrążeń toczył zaciętą walkę i na mecie zameldował się na 17. miejscu. Punkty karne zdecydowały ostatecznie o 20. pozycji, ale to świetny wynik młodego kościaniaka.

- Bardzo się cieszymy z tego wyniku. Tym bardziej, że Iwo nie ma zbyt dużego doświadczenia w tak prestiżowych imprezach. A tu proszę. Chłopak z Kościana, bez dużego sponsora, świetnie sobie radzi. Oczywiście mamy lokalnych sponsorów, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni, ale to nie są bardzo duże pieniądze - mówi Matylda Weiske-Beszterda, mama chłopaka.

Dla kościaniaka kończący się sezon był bardzo dobry szkoleniowo. Jeździł na różnych torach i różnych podwoziach, miał różnych mechaników. Wyzwaniem było także porozumiewanie się na międzynarodowych zawodach. Ale musiał sobie poradzić, co przyniesie z pewnością jeszcze lepsze efekty w kolejnych sezonach.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%