Zamknij

27. Bieg Olimpijski w Racocie [ZDJĘCIA]

13:57, 17.09.2022 Maciej Sibilak Aktualizacja: 13:57, 17.09.2022
Skomentuj
Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią odbyła się 27. edycja Biegu Olimpijskiego im. Ireny Szewińskiej w Racocie. W wydarzeniu wzięły udział głównie dzieci i młodzież szkolna, ale na starcie nie zabrakło też osób dorosłych i seniorów.

Tradycyjnie imprezę na hipodromie uświetnili zacni goście. W tym roku do Racotu zawitali: Andrzej Wróbel, paraolimpijczyk, trzykrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich; Tadeusz Kulczycki, lekkoatleta, płotkarz, uczestnik igrzysk w Monachium w 1972 roku; Michał Kotkowski, młody olimpijczyk, który startował na paraolimpiadzie w Tokio w biegu na 200 i 400 m oraz Mariusz Kubiak, polski hokeista na trawie, olimpijczyk z Moskwy.

Wydarzeniu towarzyszył tradycyjnie ceremoniał olimpijski. Na maszt wciągnięto flagę olimpijską i Szkolnego Związku Sportowego. Znicz olimpijski zapalił Michał Kotkowski. Oficjalnego otwarcia biegu dokonał Mirosław Duda, zastępca wójta gminy Kościan. - Cieszę się, że po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią możemy się ponownie spotkać i wspólnie pobiegać na terenie Stadionu Hippicznego w Racocie, który od wielu lat gości uczestników Biegu Olimpijskiego. Szczególnie pozdrawiam tych, którzy na starcie tego biegu staną po raz 27 - powiedział wicewójt Mirosław Duda.

Bieg oraz marsz nordic walking poprowadził wóz olimpijski z Dawidem Dominiczakiem, trenerem piłkarskiej drużyny PKS Racot. Tradycyjnie nie prowadzono klasyfikacji, gdyż w tej imprezie liczy się udział, a nie miejsce na mecie. Każdy uczestnik biegu po pokonaniu pięciokilometrowej trasy otrzymał dyplom z numerem, na podstawie którego miał szansę wylosowania jednego z ufundowanych rowerów.

(Maciej Sibilak)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%