Zamknij

Znakomita niedziela dla zawodników Sany Kościan

21:28, 09.09.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 23:48, 11.09.2022
Skomentuj
Ostatnia niedziela, 4 września okazała się bardzo dobra dla dwóch zawodników LKS Sana Kościan - Daniela Bosego i Cezarego Suchory. Obydwaj pobiegli na prestiżowych zawodach zdobywając przy tym wysokie pozycje.

Cezary Suchora zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Polski U18 w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie, które odbyły się w Krynkach w województwie świętokrzyskim. Juniorzy młodsi w tej kategorii mieli do pokonania dystans 3,2 km, a przewyższenia wynosiły 140 m.

To trzeci medal kościańskiego zawodnika w biegach górskich w tym sezonie. Wcześniej Czarek brązowy medal zdobywał na Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich w Bielsku-Białej w stylu anglosaskim, które odbyły się 10 kwietnia w Bielsku-Białej, a następnie pod koniec lipca w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich w stylu alpejskim w Międzygórzu.  Wydaje się więc, że najniższy stopień podium to ulubione miejsce zawodnika Sany, ale to bardzo dobra pozycja zważywszy na niezwykle mocną konkurencję. Tym razem kościaniak przegrał bowiem drugie miejsce z Wiktorem Jandułą, który jest Mistrzem Polski w biegu na 2 tysiące metrów z przeszkodami. Zwycięzcą w Krynkach został natomiast Maciej Lachowski, Mistrz Europy. Był to ostatni występ Cezarego w biegach górskich w tym sezonie.

Z kolei Daniel Bosy w niedzielę wziął udział w 10. Mistrzostwach Świata w Półmaratonie Virtus, które odbyły się w Viseu w Portugalii. Daniel w zawodach rywalizował z zawodnikami z całego świata z grupy Sprawni Razem zajmując w nich bardzo dobre, 10 miejsce. Dodajmy, że polską kadrę reprezentowały również liderki tego biegu w rywalizacji kobiecej zdobywając dwa pierwsze miejsca, czyli Anna Bodziony i Monika Wyrobek.

Mistrzostwa Virtus były rozgrywane równolegle z Półmaratonem Viseu 2022, w którym wzięło udział około 700 zawodowych oraz amatorskich biegaczy pełnosprawnych. W klasyfikacji open Daniel Bosy zajął 37 miejsce co także jest bardzo dobrym wynikiem.