Zamknij

Bosy i Górczak z sukcesami na Europejskich Igrzyskach

14:07, 25.07.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 14:07, 25.07.2022
Skomentuj
Krzysztof Górczak i Daniel Bosy bardzo dobrze zaprezentowali się na Europejskich Igrzyskach Virtus Summer Games w Krakowie. Tydzień wcześniej na Mistrzostwach Polski w Bielsku-Białej Cezary Suchora ustanowił życiowy rekord na 3 km.

Virtus European Summer Games, czyli Europejskie Igrzyska Osób Niepełnosprawnych odbywały się w Krakowie w dniach 16-24 lipca. Powiat kościański miał na nich swoich dwóch reprezentantów w biegach, czyli Krzysztofa Górczaka i Daniela Bosego z LZS Sana Kościan. Bosy to już weteran takich zawodów, natomiast Górczak był debiutantem. Obaj zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze.

Daniel Bosy zajął czwarte miejsce w biegu na 10 km i otarł się o srebrny medal. - Biegł bardzo dobrze, równo, dopiero na ostatnich 600 metrach wyprzedził go inny Polak, miejscowy zawodnik z Krakowa. Ale występ Daniela oceniam bardzo dobrze - mówi trener Roman Talikadze.

Daniel Bosy miał pobiec jeszcze na 5 km, ale trener go wycofał z uwagi na występ następnego dnia w polskiej sztafecie 4 x 400 m. Do tej sztafety wystawiony był również Krzysztof Górczak. Niestety, dwóch innych, czołowych reprezentantów Polski w podłapało kontuzję i wystawiono zawodników rezerwowych. W takim składzie Polacy nie mieli już żadnych szans na medal.

Na osłodę, bardzo dobrze zaprezentował się Krzysztof Górczak indywidualnie, który po raz pierwszy wystąpił na imprezie o takiej randze. W biegu na 800 m był szósty, a na 400 metrów siódmy. Ale to właśnie ten ostatni wynik najbardziej cieszy trenera, bo Krzysztof z czasem 56.53 poprawił swój życiowy rekord o 2,5 sekundy. To bardzo dobrze rokuje na przyszłość.

Podczas wakacyjnych zmagań dobrze radzi sobie także inny zawodnik Sany, Cezary Suchora. Na Mistrzostwach Polski w Bielsku-Białej w kategorii U18 w biegu na 3 km zajął szóste miejsce. Ta pozycja jest jednak drugorzędna, a najważniejsze to ustanowienie rekordu życiowego na tym dystansie w czasie 8.59. Teraz przed Czarkiem Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich w Międzygórzu. Zawodnicy będą biegać w stylu alpejskim.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%