Zamknij

Aquatlon podczas zawodów pływackich w Nowym Dębcu [ZDJĘCIA]

09:59, 25.07.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 10:11, 25.07.2022
Skomentuj
Rywalizacja była zacięta. 22 małych zawodników ścigało się w wodzie i na piasku podczas zawodów dziecięcych w ramach XXVII Zawodów Pływackich na Jeziorze Wonieść.

Dzieci startowały w kilku kategoriach wiekowych, a do pokonania miały trzy różne trasy w zależności od wieku. Wyścig rozpoczął się od najdłuższego dystansu dla najstarszej grupy w wieku 11-12 lat. Ta grupa rozpoczynała start od biegu po piasku, następnie uczestnicy mieli do przepłynięcia około 100 m w wodzie, a wyścig kończyli ponownie biegiem. Najwięcej trudności sprawiła tutaj zmiana po wyjściu z wody, bowiem obowiązkowe było założenie butów. To zadanie zważywszy na mokre stopy, okazało się nie lada wyzwaniem.

Jako druga do rywalizacji przystąpiła grupa dzieci w wieku 7-10 lat. Zawodnicy również najpierw biegli, potem poruszali się w wodzie, a następnie ponownie biegli, choć na krótszym dystansie. Dzieci w wodzie mogły albo przebiec trasę, albo starać się ją przepłynąć. - Ustanowiliśmy głębokość na 1,4 m. Zawodnicy mogą więc przystanąć w wodzie, ale wskazane jest, żeby jednak płynęli. Nieważne jaki stylem, żabką czy pieskiem, ale jednak by było to już pływanie - opowiada o dystansie Paweł Kotas, współorganizator zawodów.

Na sam koniec trasę o długości około 50 m w płytkiej wodzie oraz 50 m po piasku miały do pokonania najmłodsze dzieci do 7 lat. W tej kategorii, choć mierzony był czas, nie prowadzono kwalifikacji wg zajętych miejsc.

Jak zawsze zawody dziecięce dostarczyły sporo emocji zarówno dzieciom, jak i rodzicom, a wszyscy podczas nich świetnie się bawili.

Miejsca na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych przypadły następującym zawodnikom (kategoria open, bez podziału na płeć):
7-8 lat:
I miejsce - Adam Kotas
II miejsce - Emilia Giers
III miejsce - Kalina Koller Sznajder

9-10 lat:
I miejsce - Aleksandra Matelska
II miejsce - Zofia Schwarz
II miejsce - Martyna Muszyńska

11-12 lat:
I miejsce - Antonina Szłapka
II miejsce - Albert Staszek
II miejsce - Oliwia Gadomska

Zobacz także: Zawody pływackie w Nowym Dębcu [ZDJĘCIA]

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%