Zamknij

Triathlon Soplicowo 2022 [ZDJĘCIA]

20:09, 18.06.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 12:29, 20.03.2023
Skomentuj

Pełne słońce, wysoka temperatura i fantastyczna, kameralna atmosfera czekały na zawodników triathlonu, który odbył się w sobotę w Cichowie. Zawodnicy i kibice bardzo chwalili to miejsce.

Triathlon w Cichowie z racji swojego miejsca, jakim jest Skansen Filmowy Soplicowo ma niezwykły charakter. To zdecydowanie najbardziej kulturalny triathlon spośród wszystkich organizowanych w Polsce. – Impreza wpisała się na dobre w kalendarz wydarzeń w gminie Krzywiń. Wprawdzie mieliśmy rok przerwy w czasie pandemii, ale w ubiegłym roku udało się już go przeprowadzić. Dzisiaj świetna pogoda, świetne warunki, chociaż pewnie na trasie biegowej będzie ciężko, bo będzie bardzo gorącomówił przed rozpoczęciem zawodów Jacek Nowak, burmistrz Krzywinia.

Jak na kulturalny triathlon przystało, wydarzenie rozpoczęło wspólne odtańczenie poloneza, który poprowadził burmistrz Krzywinia sam startujący w zawodach. Chętnych do przyłączenia się w kolejnych parach było szczerze powiedziawszy niewielu, bo zawodnicy byli już skupieni na starcie. Liczni plażowicze woleli z kolei podziwiać tańczących.

W sumie w zawodach na dystansie 1/8 i 1/4 Ironmana wystartowało łącznie około 200 zawodników. Od dystansu pływackiego rywalizację rozpoczęli sportowcy krótszego dystansu (475 m pływania, 22,5 km rower i 5,25 km bieg), a po 15 minutach do wody wskoczyli zawodnicy ścigający się na dłuższych odcinkach (950 m pływanie, 45 km rower, 10,55 km bieg).

Wśród dwóch pierwszych zawodników na dystansie 1/8 IM różnice czasowe były nieduże. Jako pierwszy linię mety w rywalizacji męskiej przekroczył Kacper Koszal z Konina z czasem 01:07:27, a drugi był Piotr Kurek z Kicina z 56-sekundową stratą. Trzeci na mecie zameldował się Paweł Zbierajewski z Poznania z czasem 01:11:05. – Dwa lata temu też tu wygrałem i chciałem ponownie tego dokonać. Dzisiejsza pogoda zupełnie mi nie przeszkadza, bardzo lubię słońce przyznał po wyścigu jego zwycięzca Kacper Koszal.

Rywalizację damską na krótszym dystansie wygrała Agata Pawłowska z Zielonej Góry z czasem 01:24:45. Druga linię mety przekroczyła Natalia Zdunek z Piły (01:26:10), a trzecia była Beata Oleksy z Kościan Team (01:28:26). – Jestem tutaj pierwszy raz, impreza jest naprawdę fantastyczna. Słyszałam wcześniej o Triathlon Soplicowo, ale nie spodziewałam się że jest tutaj tak cudownie. Ta impreza wyróżnia się klimatem. Bo brałam udział w większych zawodach, a tutaj jest swojsko i bardzo przyjemne otoczenie. Na pewno tutaj wrócę za rokmówi Agata Pawłowska z Zielonej Góry, zwyciężczyni krótszego dystansu.

Na dłuższym dystansie mieliśmy lokalne sukcesy, zarówno męskie jak i damskie. Zwycięzcą został bowiem Mikołaj Tomaszewski z Kościana z czasem 02:20:31. Drugi był Piotr Sażalski z Psarskich (02:20:36), a trzeci Norbert Szymkowiak z Ponieca (02:22:14). Wśród pań triumfowała Małgorzata Nowak z Pleszewa (02:27:36), natomiast druga na metę przybyła Marta Brukwińska z Kościana (02:37:05). Trzecie miejsce zajęła Anita Piątek z Wrocławia (02:51:22).

Ponadto na obydwóch dystansach odbyła się rywalizacja sztafet. Dystans dłuższy wygrała kościańska sztafeta w składzie Maciej Woźniak, Bartosz Wesoły i Daniel Bosy. Na dystansie 1/8 IM triumfowali z kolei w tej rywalizacji Adam Rojda, Rafał Skotarek i Jakub Józefiak z Rawicza.

Dodajmy, że sobotnia impreza rozpoczęła się od rywalizacji dziecięcej Junior Soplicowo w crossduathlonie w kilku kategoriach wiekowych. Z kolei w piątek wieczorem przeprowadzono bieg i marsz nordic walking "Filmowe Soplicowo" na 5 km, w którym łącznie udział wzięło około 100 zawodników. Nie mogło także zabraknąć akcentu kulturalnego, którym była projekcja filmu.

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%