Zamknij

Brązowy medal kościaniaka w Mistrzostwach Polski

10:37, 14.04.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 10:40, 14.04.2022
Skomentuj
Cezary Suchora, zawodnik LKS Sana Kościan zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich. Dzięki świetnemu wynikowi zakwalifikował się również do Pucharu Europy w Biegach Górskich.

Mistrzostwa Polski odbyły się 10 kwietnia w Bielsku-Białej i były przeprowadzone pod patronatem PZLA. Zawodnik Sany Kościan startował w rywalizacji biegów w stylu anglosaskim w kategorii U18, czyli junior młodszy.

Dystans wynosił 6,3 km. Zawodnicy mieli do pokonania około 3 km podbiegu na szczyt, który był usytuowany na wysokości 660 m n.p.m. Pozostała część trasy wiodła w dół, krętymi ścieżkami górskimi, gdzie przeważała nierówna nawierzchnia z kamieniami i wystającymi korzeniami. Na podbiegu 17-letni Cezary Suchora był na bardzo dobrej, drugiej pozycji. O ostatecznym układzie miejsc zdecydował  zbieg. Ostatecznie kościaniak przybiegł do mety trzeci z czasem 24:08,9, czyli ze stratą do zwycięzcy wynoszącą 1:58,7. Pierwsze miejsce w wyścigu zajął Maciej Lachowski z KS Sprint Bielsko-Biała, a drugie Artur Petrosyan z LKS Żelazny Opoczno.

Ponadto pierwsza trójka zakwalifikowała się do reprezentacji Polski na Puchar Europy w Biegach Górskich juniorów młodszych, które odbędą się 26 czerwca we Włoszech. Warto nadmienić, że tym wynikiem Sana Kościan powraca do dobrej tradycji klubu w biegach górskich. Może się pochwalić m.in. medalistką Mistrzostw Świata Juniorów.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%