Zamknij

AP Reissa Kościan liderem XX Grand Prix Orlików

03:22, 10.01.2022 Redakcja
Skomentuj
Turniejem orlików zainaugurowano w sobotę jubileuszowy XX Grand Prix o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Hali GOSiR Dopiewo. W pierwszym turnieju AP Reissa Kościan wygrała w finale z AP Wilki Dąbrówka 3:0, a królem strzelców został kościaniak Marcel Skórzanek.

W hali GOSiR Dopiewo w ścisłym reżimie sanitarnym rozegrano pierwszy turniej XX Grand Prix Orlików i Żaków o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Pawła Wojtali. W kategorii orlik o pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej zagrały drużyny: Akademia Piłkarska Reissa - Kościan (dwa zespoły), Akademia Piłkarska Wilki Dąbrówka, Canarinhos Skórzewo, GKS Dopiewo, KS Korona Zakrzewo, KS Orkan Konarzewo i UKS Lider Swarzędz. W pierwszej fazie turnieju zespoły rywalizowały systemem "każdy z każdym" w dwóch grupach, a następnie rozegrano półfinały i spotkanie o miejsca.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się dwa zespoły Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan. Podopieczni trenera Tomasza Woźniaka w finale pokonali AP Wielki Dąbrówka 3:0. Natomiast w meczu o trzecie miejsce drugi zespół APR uległ GKS Dopiewo 0:3.

- Cieszę się, że mający tak długą tradycję turniej ponownie gości w Hali GOSiR Dopiewo i dostarczył tyle radości uczestnikom, którzy rywalizowali zgodnie z ideą fair play i nie było żadnych kontuzji. Muszę zdradzić, iż dziś historia zatoczyła koło, gdyż jeden z obecnych z nami trenerów będąc kiedyś w Waszym wieku również rywalizował w tym cyklu o Puchar Prezesa WZPN. Brawa dla Was i widzimy się 12 lutego na turnieju, po którym poznamy nowego mistrza halowych zmagań - mówił podczas ceremonii wręczenia nagród dyrektor GOSiR w Dopiewie, Marcin Napierała.

Ponadto organizatorzy przyznali nagrodę najlepszego bramkarza, która powędrowała do Borysa Czyżewskiego z GKS Dopiewo. Królem strzelców pierwszego turnieju został natomiast Marcel Skórzanek z AP Reissa Kościan.

Wyniki i klasyfikacja końcowa I turnieju XX Grand Prix Orlików o Puchar Prezesa WZPN pod honorowym patronatem Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego:

Grupa A:
1. AP Reissa Kościan II 7 pkt.
2. GKS Dopiewo 5 pkt.
3. KS Orkan Konarzewo 3 pkt.
4. KS Korona Zakrzewo 0 pkt.

Grupa B
1. AP Reissa Kościan 9 pkt.
2. AP Wilki Dąbrówka 6 pkt.
3. Canarinhos Skórzewo 3 pkt.
4. UKS Lider Swarzędz 0 pkt.

Półfinały:
AP Wilki Dąbrówka - AP Reissa Kościan II 2:0
AP Reissa Kościan - GKS Dopiewo 3:1


Mecz o 3. miejsce:
GKS Dopiewo - AP Reissa Kościan II 3:0

Finał:
AP Reissa Kościan - AP Wilki Dąbrówka 3:0

Tabela:
1. AP Reissa Kościan
2. AP Wilki dąbrówka
3. GKS Dopiewo
4. AP Reissa Kościan
5. KS Orkan Konarzewo
6. Canarinhos Skórzewo
7. UKS Lider Swarzędz
8. KS Korona Zakrzewo

(Redakcja)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%