Zamknij

Bieg w Widziszewie przeniesiony na jesień

17:13, 01.07.2020 Milena Waldowska Aktualizacja: 17:23, 01.07.2020
Skomentuj
XXXIV Biegu Przyjaźni - Creaton 2020 miał wejść w skład organizowanego po raz pierwszy w tym roku cyklu Grand Prix Gminy Kościan. Czy uda się przeprowadzić cały cykl, na razie nie wiadomo.

Główni organizatorzy, czyli Ośrodek Sportu i Rekreacji działający przy Gminie Kościan oraz Klub Sana Kościan zdecydowali o przeniesieniu imprezy z niedzieli 2 sierpnia na 25 października. - W tej chwili obostrzenia związane z organizacją biegów masowych są bardzo duże i trudno byłoby nam im sprostać - przyznaje Roman Talikadze, prezes Sany Kościan, a jednocześnie pomysłodawca tego biegu. - Dlatego zdecydowaliśmy się na późniejszy termin, ale pod warunkiem, że sytuacja ulegnie normalizacji. Jeżeli stan epidemii będzie się utrzymywał, bieg nie będzie się mógł odbyć w tym roku w ogóle.

W Biegu Przyjaźni w ostatnich latach udział bierze ponad 150 zawodników z całej Wielkopolski (zobacz ubiegłoroczną relację z biegu). Dodajmy, że w tym roku impreza po raz pierwszy miała być częścią nowego cyklu, czyli Grand Prix Gminy Kościan, w skład którego miał wejść jeszcze I Zimowy Bieg Niedźwiedzia, który odbył się w styczniu w Nowym Dębcu oraz Bieg Top Farms im. Dezyderego Chłapowskiego w Turwi. Ta impreza jest zaplanowana na 3 października, ale czy się ostatecznie odbędzie, uwarunkowane będzie sytuacją epidemiologiczną.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%