Zamknij

Medale kościaniaków na mistrzostwach Wielkopolski w taekwondo

09:54, 23.03.2020 Redakcja Aktualizacja: 09:54, 23.03.2020
Skomentuj
Zawody odbyły się na początku marca w Ostrowie Wielkopolskim. Blisko 90 medali zdobyli na nich zawodnicy KS TIGER WIELKOPOLSKA, w tym 9 zawodnicy z Kościana.

Gospodarzem 9. edycji Mistrzostw Wielkopolski Taekwon-do ITF był Ostrów Wielkopolski i miejscowy Klub SILLA. Do turnieju zgłosiło się 400 zawodników z 10 klubów z Wielkopolski i z całego kraju. Tradycyjnie największą drużyną okazał się KS TIGER WIELKOPOLSKA, w składzie którego startowało 89 uczestników - w tym 9 z Kościana.

Turniej przygotowany został z myślą o rywalizacji młodzików, kadetów, juniorów młodszych i juniorów, czyli startujących do 18 roku życia. Rywalizowano w konkurencjach walk ciągłych (light contact), walk przerywanych (semi contact) i konkurencjach sprawnościowych: kopnięcia wysiężne, szybkościowe i walk soft stick (kalaki) dla najmłodszych. Po całodniowej rywalizacji zakończonej późnym wieczorem lista zdobyczy medalowej klubu była zapełniona: 31 złotych, 27 srebrnych i 34 brązowe medale.

- Wynik naszych zawodników mówi sam za siebie, biorąc również pod uwagę ilość klubów, jak i uczestników startujących w turnieju. Dla niektórych były to pierwsze zmagania na macie, dzięki czemu wynik cieszy nas jeszcze bardziej. Warto zwrócić uwagę na ilość zawodników wystawionych przez naszych instruktorów - pokazuje to nasze prężne działania na polu promocji sportu wśród dzieci i młodzieży, a także ich zaangażowanie - mówi Emil Janowski, kościański trener.

Kościańskie tygrysy świetnie poradziły sobie na macie, zdobywając 9 medali - często walcząc z przeciwnikami bardziej doświadczonymi, o większym stażu treningowym. Pochwalić należy szczególnie Jakuba Jóźwiaka oraz Maksymiliana Piątkowskiego, którzy w technikach specjalnych nie mieli sobie równych i zdobyli złote medale, a w walkach półfinałowych minimalnie ulegli swoim przeciwnikom zdobywając III miejsce. Każdy z zawodników zostawił całe serce na macie, dzięki czemu część z nich mogła wrócić do domu ze swoimi pierwszymi "krążkami" i motywacją do dalszej pracy nad sobą.

Z Kościana medale zdobyli:
Maksymilian Kunicki - kadeci - 140 cm, 3 miejsce semi contact
Maksymilian Piątkowski - kadeci -145 cm, 3 miejsce semi contact, I miejsce techniki specjalne (kopnięcie wysiężne)
Kornel Płocieniak - młodzicy - 140 cm, 3 miejsce walki soft stick (kalaki), 3 miejsce techniki szybkościowe
Jakub Jóźwiak - kadeci - 150 cm, 3 miejsce semi contact, 1 miejsce techniki specjalne (kopnięcie wysiężne)
Jan Zientek - juniorzy - 64 kg - 180 cm, 3 miejsce light contact, 3 miejsce techniki specjalne (kopnięcie wysiężne)

Fot. KS Tiger Wielkopolska

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%