Niecodzienny koncert w Śmiglu – zapowiedź

„Zdrowaś Mario” to koncert multimedialny, który zostanie pokazany w niedzielę wieczorem na murach kościoła farnego w Śmiglu. Szykuje się zatem uczta muzyczna, wizualna i duchowa.

Koncert w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypadające 15 sierpnia będzie pokazem multimedialnym. Usłyszymy podczas niego sopranistki, a także muzyków grających na skrzypcach, fortepianie i organach. Całość dopełni słowo w odpowiedniej interpretacji.

Na koncert zapraszają Centrum Kultury, Galeria Teatr Śmigiel, burmistrz Śmigla i ksiądz proboszcz parafii NMP Wniebowziętej w Śmiglu.

 – „Zdrowaś Mario” to koncert, który może wprowadzić widza w prawdziwy zachwyt. To uczta duchowa i artystyczna. Przepełniona pięknem i mądrością. Mówiąca o potrzebie wiary, nadziei, miłości, ale też wolności i tolerancji. O potrzebie budowania, nie zaś niszczenia. Precyzyjnie podawane przez aktorów słowo przekonuje, obrazy pełne są mistrzostwa i mistycyzmu, improwizacje organowe wirtuozerii, do głębi przenikają wykonania „Ave Maria”. Twórcy zabierają widzów w podróż, która nie pozwala na obojętność, która oczyszcza i uszlachetniarekomenduje Janusz Dodot, pomysłodawca i autor widowiska.

Pokaz na murach kościoła NMP Wniebowziętej w Śmiglu mieszczącego się przy ul. Farnej 16 rozpocznie się o godz. 21.00.