Kraina Bajek ze Świętym Mikołajem w grudniu

W tym roku Święty Mikołaj wraz z Krainą Bajek zawita w grudniu do trzech miejscowości w naszym powiecie, a będzie to Bieżyń, Śmigiel i Kościan.

Zatem Święty Mikołaj odwiedzi najmłodszych w trzech gminach. Na początek pojawi się w Bieżyniu w gminie Krzywiń, a będzie to w sobotę, 10 grudnia. Wydarzenie zostanie przeprowadzone na terenie boiska szkolnego. W programie wiele atrakcji. Świętemu Mikołajowi towarzyszyć będzie bowiem bańkowe show, Kraina Lodu oraz drapieżne ptaki. Tego wieczoru odbędzie się również oficjalne rozświetlenie choinki. Całości towarzyszyć będzie Bożonarodzeniowy Jarmark z rękodziełem, lokalnymi produktami oraz z ciepłym posiłkiem. Początek o godz. 16.00.

Następnego dnia, czyli w niedzielę, 11 grudnia Mikołaj ze swoją świąteczną ekipą zawita do Śmigla. Tutaj już od godz. 13.00 na placu targowym trwać będzie jarmark świąteczny ze stoiskami handlowymi, wypiekaniem pierników oraz z występami lokalnych grup. O godz. 16.00 przybędzie Święty Mikołaj wraz z Krainą Bajek. Odwiedzić go w jego domku, a także przywitać się z innymi postaciami będzie można w godzinach 16.00-19.00.

W kolejny weekend Święty Mikołaj odwiedzi dzieci w Kościanie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 17 grudnia. Rozpocznie się o godz. 16.00 Bajkową Paradą na Placu Wolności. Od godz. 16.30 bohaterowie bajek będą dostępni dla dzieci w swoich domkach na placu za KOK-iem. Nie zabraknie pokazu drapieżnych ptaków oraz spotkania ze znanymi clownami Ruphertem i Rico. Święty Mikołaj będzie dostępny do ostatniego dziecka.