10 maratonów dla Madzi. Wyzwanie rozpoczęte [ZDJĘCIA]

Dominik Wolff od maratonu w Widziewie w czwartkowe popołudnie rozpoczął podjęte przez siebie wyzwanie polegające na przebiegnięciu 10 maratonów w 10 kolejnych dni. Akcja ma na celu wsparcie małej Magdy ze Śmigla.

Start pierwszego biegu liczącego 42 km odbył się w Widziewie spod domu pana Dominika o godz. 15.00. Zanim jednak biegacz i wspierająca go grupa osób rozpoczęli wyzwanie, był czas na mały piknik i nabranie sił.

Rodzina, sąsiedzi i przyjaciele przygotowali stoliczki i ławki przy których można było usiąść i porozmawiać, a także napić się kawy i skosztować pysznych wypieków oraz chleba ze smalcem i ogórkiem przygotowanych przez Sołectwo Stara Przysieka Druga. Zadbano także o kącik dla dzieci, których nie brakowało. W zamian za poczęstunek należało wrzucić dobrowolny datek do puszki na rzecz Magdy. Dostępne były do kupienia także okolicznościowe kubki.

Wśród uczestników wydarzenia pojawili się członkowie Domin Team, a także grupa biegaczy ze Śmigla, w tym burmistrz Małgorzata Adamczak. Nie zabrakło także samej bohaterki tego zamieszania, czyli małej Madzi, która pojawiła się wraz z mamą.

– Samopoczucie mam dobre. Wprawdzie trochę stresu pojawiło się od rana, ale teraz już jest OK – mówił na kilka minut przed startem Dominik Wolff.Widzę, że trochę ludzi przyszło, nie spodziewałem się aż tylu, więc tym bardziej mam dobry nastrój. Planuję spokojny bieg przez 5 godzin, nie chcę schodzić poniżej tego czasu, by zachować jak najwięcej sił. Tym bardziej, że czasu na regenerację tak naprawdę nie będzie, bo to raptem kilkanaście godzin.

Bieg w Widziszewie składał się z 5-kilometrowej pętli pomiędzy Widziszewem, Starą Przysieką Drugą a Przysieką Polską. Wspólnie z panem Dominikiem wystartowało kilkanaście osób, w tym niektórzy na rowerach. Oczywiście większość tych osób pokonała tylko fragment trasy. Ma to jednak drugorzędne znaczenie, bo liczyło się udzielone wsparcie.

W piątek kolejny maraton, tym razem w Śmiglu, a rozpocznie się również o godz. 15.00. Wystartuje on spod domu Madzi. Więcej o całym wyzwaniu: Pobiegnie 10 maratonów dla Madzi. Strona Magdy: www.facebook.com/nasza-madzia-trisomia-i-west, strona Dominika Wolffa: www.facebook.com/dominteam.

Fot. Milena Waldowska