Wielkopolskie kolędowanie z grupą Pectus [ZDJĘCIA]

Pectus zagrał w Kościanie w ramach XII Wielkopolskiego Kolędowania z Gwiazdami. W poniedziałek, 20 grudnia odbył się pierwszy z koncertów w kościele farnym. Zespół zagra dla kościaniaków ponownie we wtorek.

Kościan. Wielkopolskie kolędowanie z grupą Pectus

Wielkopolskie Kolędowanie z Gwiazdami organizowane przez Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko cieszy się zawsze dużą popularnością i nie inaczej było tym razem. Kościańska fara była wypełniona publicznością, choć koncert odbywał się w reżimie sanitarnym. Wszyscy musieli mieć maseczki, a ponadto okazać się certyfikatem dokumentującym, iż zostali zaszczepieni.

Pectus, który tworzy czterech braci Szczepanik (Tomasz, Marek, Mateusz, Maciej) zaprezentował się publiczności w repertuarze kolęd w wersji akustycznej. Wśród granych kolęd nie zabrakło tych najbardziej popularnych, jak i mniej znanych polskich pastorałek.

 Grupa bardzo szybko złapała kontakt z publicznością, a ta nawet rozmawiała z muzykami o naszym wielkopolskim Gwiazdorze przynoszącym prezenty pod choinkę. Członkowie zespołu pomiędzy granymi utworami dzielili się z kolei własnymi opowieściami z dzieciństwa, m.in. o swojej Babci Teresie, która szykowała im zawsze prezenty na Mikołajki. Ale najważniejsze były oczywiście kolędy grane przez zespól, do których śpiewania chętnie przyłączała się publiczność.

Koncert miał wymiar charytatywny. Dochód z biletów, a także ze zbiórki przeprowadzonej w czasie koncertu przez wolontariuszy, przeznaczony zostanie w całości na indywidualną pomoc starszym i samotnym mieszkańcom Kościana. Jeszcze przed Bożym Narodzeniem zakupione zostaną przedmioty RTV i AGD, które ułatwią życie osobom, zgłoszonym do Oliwskiego Słoneczka za pośrednictwem kościańskiej Caritas.

Fot. Milena Waldowska