Widowisko laserowe „Barwy historii” [ZDJĘCIA]

Wspaniały pokaz laserowy mieli okazję zobaczyć mieszkańcy całego powiatu w niedzielny wieczór pod budynkiem urzędu przy al. T. Kościuszki 22 w Kościanie. Na niecodzienny pokaz zaprosił wszystkich samorząd powiatu kościańskiego.

Pokaz laserów był kulminacją pikniku przygotowanego przez powiat dla mieszkańców na dziedzińcu budynku będącego siedzibą Urzędu Miejskiego oraz Starostwa Powiatowego w Kościanie. Na przybyłych czekały pokazy, poczęstunek, bezpłatne badania, koncert i wystawa. Ważnym elementem było także odsłonięcie tablicy poświęconej staroście kościańskiemu Tadeuszowi Karpińskiemu.

Głównym punktem programu było jednak widowisko laserowe, na które przybyło wiele osób. Dodajmy, że wyjątkowo wysoka jak na październik temperatura oraz brak wiatru, który ustał wieczorem, bardzo posłużyły wizualnemu show.

Pokaz składał się z kilku części. W pierwszej z nich zgromadzeni mieli szansę poznać krótką historię budynku, która była wzmocniona efektami wizualnymi. Druga część składała się z kolei z efektownych pokazów laserowych wspartych dynamiczną muzyką. Migoczącym laserom towarzyszyły również wybuchające co jakiś czas płomienie ognia z balkonu oraz zimne ognie i unoszący się dym.

Kolejna część skupiła się na samym budynku, którego poszczególne kontury podświetlało światło laserów mieniące się w różnych barwach. I wreszcie moment kulminacyjny, którym był niezwykle dynamiczny koncert skrzypaczki. Widzowie byli zauroczeni, a widowisko nagrodzili gromkimi brawami. Pokaz dla widzów przygotowała firma Visualsensation.

Fot. Milena Waldowska