Ugryźć kawałek świata

To tytuł kolejnego spotkania podróżniczego, które odbędzie się 18 czerwca w Kościańskim Ośrodku Kultury. Jego bohaterem będzie Szczepan Ligęza.

Szczepan_LigęzaSzczepan postanowił przeżyć swoje 26 urodziny w wyjątkowy sposób, zwiedzając w ciągu roku 26 państw na świecie. Przemierzył blisko 120 tys. km i 6 kontynentów.

Na spotkaniu opowie o swoich przygodach, w tym o podróży do ogarniętej wojną wschodniej Ukrainy i do Izraela/Palestyny podczas operacji „Ochronny Brzeg”.

Puste palestyńskie czy ukraińskie ulice i miasta, zamknięte sklepy, restauracje, kawiarnie, załamani, zrozpaczeni, zdesperowani ludzie. To właśnie ta część wyprawy sprawia, że potrzebujemy się na chwilę zatrzymać, stanąć nieruchomo na kilka minut i zamyślić się. Pomyśleć o życiu, otaczającym nas świecie, o drugim niezauważalnym w codziennej gonitwie człowieku. Człowieku takim jak my, tylko stojącym po drugiej stronie ekranu telewizora lub daleko w jego cieniu, człowieku szarym, przeciętnym, niewidocznym, bezbronnym i niesłyszalnym.

Podróż ta jest podróżą kompletną, dotykająca wszystkich ludzkich zmysłów i uczuć, śmierci i narodzin, radości i żalu, beztroski i powagi. To wyprawa dookoła świata, ale przede wszystkim w głąb człowieka. Jest podsumowaniem, wskazówką i drogowskazem do kolejnych działań.

18 czerwca, godz. 18.00, KOK
organizatorzy: Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty oraz Kościański Ośrodek Kultury
inicjatywa dofinansowana ze środków Miasta Kościana
wsparcie: OLYMPUS, Biuro Podróży WAYS