Turniej Kopa Sportowego dla Marysi [ZDJĘCIA]

W sobotę, 27 listopada w sali Centrum Kultury w Śmiglu odbył się turniej "Kopiarze dla Marysi z Brenna" na rzecz Marysi Drożdżyńskiej. Wzięło w nim udział około 50 zawodników z całego regionu.

Od strony sportowej organizatorem turnieju było Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego, a od organizacyjnej Sołectwo Kurza Góra i Centrum Kultury w Śmiglu przy udziale partnerów i sponsorów. Ponadto turniej Honorowym Patronatem objęła Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak.

Warto nadmienić, że w tym sezonie nie odbędą się zawody kopa w ramach cyklu Grand Prix Powiatu Kościańskiego, ale w to miejsce przeprowadzone będą inne imprezy, także charytatywne. W sobotnich zawodach udział wzięło 49 zawodników, w tym 4 panie. Turniej składał się z pięciu rund. Zwycięzcą został Grzegorz Ratajczak zdobywając najwięcej punktów małych i dużych. Drugi był Mariusz Staroń, a trzeci Mirosław Kędziora. Najlepsi otrzymali puchary. Były także upominki od sponsorów i pamiątkowe medale.

Na uczestników czekał także poczęstunek w postaci napojów i placka, za które płacili symboliczną opłatę. Wszystkie pieniądze łącznie z wpisowym trafiały do puszki na rzecz Marysi. Zawodnicy zostali również poczęstowani chlebem ze smalcem i ogórkiem, a także grochówką z ogromnego gara. Bezpłatnie dla uczestników turnieju przygotowała ją Euforia Smaku.

Bezpośrednio po turnieju puszki zostały przekazane sztabowi Marysi, przez który zostaną przeliczone (kwota będzie znana wkrótce). Pieniądze zostaną wykorzystane na rehabilitację dla Marysi już po przejściu przez nią terapii genowej.

Fot. Milena Waldowska, uczestnicy turnieju