Szlakiem św. Jakuba

Już 14 maja kolejna odsłona cyklu  „Spotkań z podróżnikami”. Tym razem będziemy gościć Łukasza Supergana, który opowie o swej pieszej wędrówce do Santiago de Compostela. Słuchaczy czeka też dodatkowa niespodzianka…

santiago_de_compostelaOd ponad tysiąca lat pielgrzymi ze wszystkich zakątków Europy wyruszają w drogę do północno-zachodniej Hiszpanii. Wielu z nich wierzy, że to tam, w mieście Santiago de Compostela, złożone są doczesne szczątki Świętego Jakuba, apostoła Chrystusa. Wędrują kilkaset kilometrów przez Hiszpanię, by zanieść do grobu świętego podziękowania, prośby i modlitwy. Wielu innych podąża tam z ciekawości, by poznać kraj i jego kulturę, niekoniecznie z powodów religijnych. W szlakach wiodących do Santiago tkwi magia, która sprawia, że co roku dziesiątki tysięcy ludzi ruszają, by odbyć trudny marsz do tego niezwykłego miejsca.

W kwietniu 2013 roku Łukasz rozpoczął najdłuższą drogę swojego życia. Na podobieństwo średniowiecznych pątników, wyruszył pieszo do Hiszpanii wprost spod drzwi swojego domu, z Warszawy. Wędrując przez 5 krajów Europy, po 111 dniach dotarł do Santiago, przechodząc około 4000 kilometrów.

Jak wygląda Stary Kontynent z perspektywy pieszego? Kim są ludzie, którzy decydują się na długą wędrówkę do Santiago? Jak zmienia się człowiek u kresu takiej wędrówki? I czy niewierzący może iść na pielgrzymkę? „Droga” to opowieść o najdłuższej wędrówce życia, emocjach jakie jej towarzyszyły i ludziach spotkanych na szlaku.

 14 maja, godz. 18:00, Kościański Ośrodek Kultury, wstęp bezpłatny
Organizatorzy: Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty, Kościański Ośrodek Kultury
Inicjatywa jest dofinansowana ze środków Miasta Kościana
Wsparcie: firma OLYMPUS, Biuro Podróży WAYS