Radosny piknik przy Wieży Ciśnień

Z dużym zainteresowaniem spotkał się sobotni piknik rodzinny. Doroczna impreza tym razem odbyła się pod koniec wakacji, a po frekwencji widać, że termin okazał się trafiony.

Jak zawsze najwięcej atrakcji czekało na najmłodszych. „Żywe” maskotki rozdawały cukierki, ponadto odbywały się animacje, rysowanie, malowanie twarzy, konkursy. Były także zabawy ruchowe, jak chodzenie po linie, różne gry i przejażdżki kolejką tyrolską, czyli na linie zawieszonej pomiędzy dwoma blokami. Ta ostatnia zabawa cieszyła się szczególną popularnością.

Dostępne były także atrakcje w wieży, czyli ściana wspinaczkowa, zwiedzić można było również obserwatorium astronomiczne. Nie mogło zabraknąć pokazów chodzenia na linie na wysokościach.

Z kolei Wodociągi Kościańskie, które poza Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i Urzędem Miasta, były współorganizatorem imprezy zaprosiły na pokaz szalonego laboranta, a także serwowały darmową grochówkę. Obejrzeć można było również sprzęt, którym na co dzień posługują się Wodociągi.

Emocjonujące popołudnie zakończył wieczorny pokaz iluminacji świetlnej Wieży Ciśnień.