Pożegnanie wakacji na Festynie Rzeczodzielni [ZDJĘCIA]

Trwa niedzielny festyn na os. Jagiellońskim w Kościanie z okazji zakończenia wakacji. Jak zawsze na imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie pojawiło się mnóstwo dzieci, a zabawa trwa w najlepsze.

Pożegnanie wakacji na festynie w Rzeczodzielni

Na najmłodszych na festynie czeka cała masa atrakcji. Wśród nich tak lubiane przez dzieci malowanie twarzy oraz zabawy i gry zręcznościowe. Dzieciaki zabawia również klaun i dinozaur, a wszystko w takt dziecięcych piosenek puszczanych przez DJ-a. Nie lada atrakcją jest wóz policyjny, do którego można wejść i zobaczyć wszystko od środka. Dla przybyłych zatańczą także zaprzyjaźnione już z Rzeczodzielnią utalentowane siostry Wiktoria i Zuzanna Kuciak.

Jak zawsze w Rzeczodzielni impreza ma także wymiar charytatywny. Cały dochód ze sprzedanych losów na loterii, a także pysznych ciast, owoców i swojskiego chleba ze smalcem zostanie przeznaczony na rzecz małego Oskarka. Chłopczyk mieszkający wraz z rodzicami w Kokorzynie urodził się z poważną wadą serca. Szansą dla niego na normalne życie jest operacja w Stanach Zjednoczonych, ale koszty związane z podróżą i operacją wynoszą ponad 1 mln zł. Zbiórka na rzecz chłopca prowadzona jest na: www.siepomaga.pl/serce-oskara.

O ile pogoda nie pokrzyżuje planów, festyn potrwa do godz. 21.00. Można zatem jeszcze się na niego wybrać.

Fot. Maciej Sibilak