Plenerowy koncert nad Obrą

Z dużym zainteresowaniem spotkał się sobotni koncert zorganizowany przez Kościański Ośrodek Kultury na Wałach Żegockiego. Z pewnością przyczyniła się do tego ładna pogoda, ale także miejsce okazało się trafione.

Słuchacze wysłuchali koncertu siedząc na rozstawionych leżakach, a także na siedziskach, które pojawiły się w tym miejscu po renowacji bulwaru. Niektórzy mieszkańcy zaopatrzyli się także we własne koce, które rozłożyli na trawie, a jeszcze inni słuchali na stojąco. Jak zapewnił dyrektor KOK-u, Janusz Dodot inicjatywa będzie kontynuowana, a w razie niepogody koncerty będą przenoszone do budynku Ośrodka Kultury.

W sobotni wieczór kościaniacy mieli okazję posłuchać nastrojowych piosenek w wykonaniu polsko-irlandzkiego małżeństwa Darii (śpiew) i Matthew Shields (gitara, śpiew), w towarzystwie Marcina Ruszkiewicza grającego tym razem na cajonie.

Następnie wystąpił charyzmatyczny Chhuck Frazier w dynamicznym repertuarze będącym połączeniem bluesa, jazzu, soul i rocka, a towarzyszyli mu Marcin Ruszkiewicz na basie i Jarosław Maćkowiak na perkusji.