Komitet Wyborczy Wyborców „Wolni i Niezależni" powstał z inicjatywy radnegogminy Krzywiń, Pawła Michałowicza. Kandydaci na radnych komitetu deklarują, że najważniejsze jest dla nich dobro wspólne gminy.
„Wolni i Niezależni” mówią, iż podejmą współpracę z każdym burmistrzem i innymi radnymi, ale jeśli trzeba, będą konstruktywną opozycją. Hasłem komitetu jest: Ponad podziałami dla dobra gminy.
W skład KWW „Wolni i Niezależni" wchodzą: Paweł Michałowicz (okręg 11), radny kończącej się kadencji, inicjator obrony Dworku Wańkowicza w Jerce oraz społecznik; Bogumiła Bąkowska (okręg 2), była dyrektor gminnej biblioteki publicznej; Eugeniusz Kolańczyk (okręg 1), rolnik, sadownik i przedsiębiorca; Adam Maćkowiak (okręg 4), rolnik, sadownik i przedsiębiorca.
– Do rady gminy wchodziłem 5 lat temu z ugrupowania KWW Widok, ale widząc bierną postawę kolegów i koleżanek z mojego klubu w momencie kiedy trzeba było blokować m.in. sprzedaż Dworku Wańkowicza w Jerce albo powalczyć o szkołę, postanowiłem, że muszę zaprosić do współpracy osoby, które nie będą się bały wyrazić swojego zdania i zagłosować inaczej niż życzy sobie tego burmistrz czy większość rady. Postawiłem na ludzi odważnych oraz niezależnych i z nimi idę do wyborów. Nie mam wątpliwości, że będą, tak jak ja, sumiennie pracowały na rzecz gminy i jej mieszkańców – podkreśla Paweł Michałowicz.
Komitet postanowił nie wystawiać kandydata na burmistrza, równocześnie nieudzielając poparcia żadnemu z kandydatów innych opcji. „Wolni i Niezależni"deklarują natomiast merytoryczną współpracę z każdym, kto ma na celu dobro gminy i mieszkańców.
– Niech mieszkańcy gminy zdecydują kto ich zdaniem najlepiej nadaje się na nowego burmistrza. Należy zwrócić jednak uwagę, aby była to osoba faktycznie zainteresowana sprawami gminy i to nie od kilku, kilkunastu tygodni, tylko taka, która faktycznie, nieprzerwanie, mieszka w gminie i działa społecznie. Dla nas dobro gminy i mieszkańców jest ważniejsze niż dobre relacje z burmistrzem i pozostałymi ugrupowaniami. Chcemy prowadzić dialog z mieszkańcami i podejmować ważne decyzje w oparciu o konsultacje społeczne, czyli całkowicie inaczej niż było to dotychczas – zaznacza Bogumiła Bąkowska.
Do najważniejszych postulatów komitetu należy m.in. racjonalne zarządzanie budżetem, większa aktywność w pozyskiwaniu funduszy, promocja gminy poprzez Święto Czereśni czy Sikawki Konne, reaktywacja szkoły zawodowej.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz