Zamknij

Koncert i Drzwi Otwarte Orkiestry z Krzywinia [ZDJĘCIA]

03:32, 20.11.2023 red. Aktualizacja: 11:46, 23.11.2023
Skomentuj

W niedzielę Orkiestra Dęta OSP Krzywiń zagrała koncert dla uczczenia 105 rocznicy odzyskania Niepodległości. Za kilka dni orkiestra zaprasza natomiast na Drzwi Otwarte.

Koncert zatytułowany "Wolność Kocham i Rozumiem" odbył się w Domu Strażaka w Krzywiniu. Był to już 5 koncert organizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Krzywiniu i Orkiestrę Dętą OSP Krzywiń. 

Publiczność licznie zgromadziła się na sali i bardzo chętnie włączała się w śpiew wykonywanych utworów, a także nagradzała muzyków gromkimi brawami.  Można było usłyszeć takie pieśni jak: Warszawianka, Hej Chłopcy Bagnet na Broń,  Marsz Mokotowa, Marsz Wojskowy czy też wiązankę melodii żołnierskich.

Podczas wydarzenia wspólnie z orkiestrą zaprezentowała się znakomita grupa mażoretek Verva Krzywiń oraz solistka Pani Agnieszka Szymańska, która swoim pięknym głosem urozmaiciła niektóre z wykonywanych utworów.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Gminy Krzywiń w dziedzinie kultury na rok 2023.

[FOTORELACJA]2092[/FOTORELACJA]

Jeśli ktoś lubi orkiestrowe granie i chciałby doświadczyć czegoś nowego, orkiestra z Krzywinia zaprasza na Drzwi Otwarte już 24 listopada o godzinie 19.00 w Zespole Szkół w Krzywiniu ( Budynek A).

Zapisując się do orkiestry, będzie można nauczyć się grać na instrumentach dętych drewnianych i blaszanych oraz na instrumentach perkusyjnych. Zajęcia oraz instrumenty są bezpłatne, liczą się dobre chęci. Warto nadmienić, że orkiestra to nie tylko gra na instrumentach, ale także możliwość spędzenia czasu w przyjaznym towarzystwie, wyjazdy, wycieczki oraz integracja.. Swoją przygodę z Orkiestrą można zacząć niezależnie od wieku i umiejętności muzycznych.

– Jeśli masz zamiłowanie muzyczne oraz chęć rozwoju, serdecznie zapraszamy zachęca kierownictwo orkiestry.

Fot. Organizatorzy

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%