Zamknij

Powraca "Filharmonia bez Filharmonii"

00:10, 14.03.2019 Redakcja Aktualizacja: 00:10, 14.03.2019
Skomentuj
Po raz pierwszy ten koncertowy cykl odbywający się w Wielkopolsce zawitał do Kościana w październiku ubiegłego roku i spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem słuchaczy. Czas więc na kontynuację.

Po raz pierwszy ten koncertowy cykl odbywający się w Wielkopolsce zawitał do Kościana w październiku ubiegłego roku i spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem słuchaczy. Czas więc na kontynuację.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Muzyki Dawnej "Canor". Celem cyklu "Filharmonia bez Filharmonii" jest stworzenie tradycji regularnej obecności muzyki klasycznej w miejscowościach, które nie mają swoich własnych instytucji kultury muzycznej. W dużych miastach to właśnie filharmonie zapewniają słuchaczom dostęp do twórczości największych twórców muzyki klasycznej. W mniejszych miastach to zadanie spada na barki zajmujących się i tak już wszystkim lokalnych ośrodków kultury. To one zresztą są głównymi partnerami "Filharmonii bez Filharmonii".

Gdzie więc, jak nie w Kościańskim Ośrodku Kultury mógłby odbyć się ten koncert? A będzie mieć on miejsce w najbliższy piątek, 15 marca o godz. 18.00. Wystąpią duńska skrzypaczka Jesenka Balic Zunic oraz orkiestra Green Kore, której liderem jest klawesynistka Joanna Boślak-Górniok. A usłyszymy utwory Antonio Vivaldiego.

Bilety w cenie 17 zł, ulgowy - 12 zł (dzieci, młodzież), 12 zł - grupowe (od 10 osób) do nabycia w kasie KOK.

Dodajmy, że w tym roku na cały cykl złożą się cztery odsłony (marzec, maj, październik, grudzień). W odróżnieniu od "prawdziwych" filharmonii w ramach projektu dominować będzie muzyka barokowa i dzieła, które należą do kanonu XVII i XVIII wieku. To część koncepcji, która zakłada, że uczestnicząc w koncertach, słuchacze będą mieli szansę uzyskać możliwie szeroką perspektywę muzyki barokowej.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%