Zamknij

Charytatywny zlot pojazdów Moto Serca w Racocie [ZDJĘCIA]

22:22, 24.09.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 14:42, 28.09.2023
Skomentuj

Tłumy osób przewinęły się przez hipodrom w Racocie w niedzielę. Ale nie ma się czemu dziwić, bo organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji skierowanych do różnych grup wiekowych. Najważniejszym celem imprezy była jednak pomoc dla trzech bohaterów zmagających się z ciężkimi chorobami.

Podczas imprezy pieniądze były zbierane na leczenie Janusza Sikory i Kuby Adamczaka z Kościana oraz Olka Jurgi z gminy Czempiń (więcej o beneficjentach na końcu artykułu).

– Wszystkie osoby są z naszego powiatu. Po usłyszeniu ich historii i konsultacji z rodzinami uznaliśmy, że nie możemy nikomu odmówić tej pomocy. Ona jest im naprawdę bardzo potrzebna, więc decyzja zapadła bez żadnego wahaniamówi Marek Kowalczyk, jeden z organizatorów wydarzenia.

Na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji. Ponieważ impreza w swej nazwie nawiązywała do motoryzacji, to propozycji związanych właśnie z nią czekało najwięcej. Przede wszystkim można było podziwiać różne auta – maluchy, wozy amerykańskie, wyścigowe czy ścigające się wraki. Były też motory, na których przyjechali członkowie różnych grup motocyklowych. To zresztą od przejazdu motocykli spod stadniny na stadion hipiczny zaczęła się impreza. Nie zabrakło także motocykli żużlowych, które można było oglądać na stoisku Unii Leszno.

Sporo atrakcji i licznych pokazów zapewnili też strażacy z kilku jednostek OSP, a także policja. Bez wątpienia dużą frajdą dla fanów wrażeń i spektakularnych widoków była możliwość podziwiania całej panoramy hipodromu z wysokości za pośrednictwem dźwigu. Chętni mogli także skorzystać z lotów widokowych helikopterem pilotowanym przez Olgierda Stankiewicza.

[FOTORELACJA]1929[/FOTORELACJA]

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych. Czekały na nich dmuchańce, zabawy z alpakami, a także wspólne tańce i możliwość zrobienia zdjęć z postaciami z Krainy Bajek Event Fabryki. Uzupełnieniem całości była bogata strefa gastronomiczna, z której skorzystało wiele osób. Ponadto dostępne były też cegiełki, loteria i licytacje.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wszystko dzisiaj wyszło, zarówno frekwencja, jak i pogoda. Jest dużo atrakcji i widać, że ludzie są zadowoleni. Chyba wpiszemy się na stałe w kalendarz imprez w Racocie zdradza Marek Kowalczyk. – Udało nam się przygotować wszystko w miesiąc, chociaż przy kolejnych edycjach zaczniemy raczej wcześniej. Bo teraz wszystko musiało być na szybko. Ale udało się przyciągnąć wiele osób i firm, które przekazały fanty na licytacje. Z ich przebiegu także jesteśmy zadowoleni. Z kolei cegiełki rozeszły się w pół godziny.

Dodajmy, że świetnym uzupełnieniem dla imprezy były akcenty muzyczne. Prowadził ją DJ Marras, a na koniec wystąpił zespół Toms-x. Pieniądze, które udało się zebrać zostaną podliczone w najbliższych dniach.

Beneficjenci pomocy:
Kuba Adamczak urodził się w 28 tygodniu ciąży. Zmaga się z konsekwencjami wcześniactwa. By mógł się rozwijać potrzebna jest intensywna rehabilitacja. Zbiórka na rzecz chłopca: https://dzieciom.pl/podopieczni/37136

Olek Jurga choruje na bardzo rzadką chorobę – dysplazję zaciskającej klatki piersiowej. Ze względu na zbyt wąską klatkę piersiową w każdej chwili może dojść u niego do niewydolności oddechowej, co będzie bezpośrednim zagrożeniem życia. Więcej o chłopcu: www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/aleksander_jurga

Janusz Sikora choruje złośliwego guza mózgu. Przeszedł już operację, jednak potrzebuje jeszcze nierefundowanej terapii onkologicznej. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/janusz-sikora

[ZT]79855[/ZT]

 

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%