Zamknij

Spotkanie z Adamem Woronowiczem i pokaz filmu

02:58, 16.09.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 11:45, 19.09.2023
Skomentuj

Jeden z najbardziej wszechstronnych polskich aktorów, który ma na swoim koncie wiele ról filmowych i teatralnych spotka się w najbliższy poniedziałek z publicznością w czempińskiej Tlenowni. Na spotkanie oraz pokaz filmowy zaprasza Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty wraz z Biblioteką Publiczną w Czempiniu.

Adam Woronowicz należy do grona najbardziej wszechstronnych polskich aktorów. Z powodzeniem wciela się w role komediowe bawiąc widzów, jak i w role dramatyczne, a także złoczyńców i zimnych drani.

Na swoim koncie ma wiele ról filmowych i teatralnych. Uwielbiany przez widzów i ceniony przez krytyków. Jest laureatem wielu nagród, w tym nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza za sezon 2004/2005, przyznawanej przez redakcję miesięcznika „Teatr”, za role Fadinarda w „Słomkowym kapeluszu” Eugène’a Labiche’a w Teatrze Powszechnym w Warszawie oraz Mirona w spektaklu Teatru Telewizji „Pamiętnik z powstania warszawskiego” według Mirona Białoszewskiego. We wrześniu 2018 na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora.

W ramach "Spotkań z filmowcami" organizowanymi przez Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty Adam Woronowicz spotka się z widzami w Tlenowni w Czempiniu w poniedziałek, 18 września. Spotkanie będzie poprzedzone seansem filmowym "Zupa nic" w reżyserii Kingi Dębskiej, w którym aktor gra jedną z głównych ról. Po seansie odbędzie się spotkanie z widzami.

Program spotkania:
godz. 18:00 – seans “Zupa nic” w reż. Kingi Dębskiej, wstęp wolny
godz. 19:45 – rozmowa z aktorem, wstęp: 15 zł

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%