Zamknij

Koncert charytatywny dla Janusza Sikory [ZDJĘCIA]

20:15, 26.02.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 21:57, 26.02.2023
Skomentuj
Orkiestra Dęta OSP z Krzywinia wraz z mażoretkami Verva i solistką Agnieszką Szymańską zaprosili publiczność na koncert do KOK-u, który poza doznaniami artystycznymi miał na celu zbiórkę pieniędzy na leczenie dla mieszkańca Kościana.

Orkiestra z Krzywinia pod batutą Tomasza Chełpińskiego zaprezentowała różnorodny repertuar, zarówno polski jak i zagraniczny. Publiczność usłyszała m.in. muzykę do polskich filmów oraz międzynarodowe przeboje, jak np. piosenkę "One Moment in Time" żywiołowo śpiewaną przez solistkę Agnieszkę Szymańską. Wokalistka z Czempinia towarzyszyła w niektórych utworach orkiestrze. Podobnie mażoterki Verva, których żywiołowy taniec rozgrzał publiczność. Szczególnie gorąco oklaskiwany był odtańczony kankan grupy seniorskiej.

Niemniej ważnym wydarzeniem podczas koncertu była zbiórka pieniędzy na rzecz 58-letniego mieszkańca Kościana, Janusza Sikory. Pan Janusz choruje na glejaka mózgu i potrzeba ponad 200 tys. zł na nowatorską metodę leczenia. Pieniądze do puszek zbierały mażoretki, ale ponadto można było zakupić również domowe ciasta.

Dodatkowo w przerwie koncertu odbyły się licytacje różnych przedmiotów i usług. Trzeba przyznać, że fanty do wylicytowania były bardzo atrakcyjne - od różnych zestawów upominków po rower czy też np. piłki z autografami piłkarzy Lecha. Do przekazania nagród organizatorom udało się pozyskać licznych sponsorów. To spowodowało, że licytacje cieszyły się dużą popularnością, a w ich ramach do puszek trafiały duże kwoty.

Zebraną kwotę podczas wydarzenia z pewnością poznamy wkrótce. Oficjalna zbiórka prowadzona jest na: www.siepomaga.pl/janusz-sikora.

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%