Zamknij

Piknik pszczelarski w Kościanie [ZDJĘCIA]

03:16, 19.09.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 03:17, 19.09.2022
Skomentuj
W sobotę, w ramach obchodów 150 lat Koła Pszczelarzy w Kościanie, przy Kościańskim Ośrodku Kultury odbyła się impreza plenerowa przygotowana przez pszczelarzy. Czekały ciekawe atrakcje.

Zanim rozpoczął się piknik, uroczystości związane z jubileuszem odbyły się w Kościańskim Ośrodku Kultury (zobacz: 150 lat Koła Pszczelarzy w Kościanie [ZDJĘCIA]). Na pikniku zgromadzonych powitała natomiast Orkiestra Dęta TON, która zagrała koncert.

Można było posłuchać muzyki, a jednocześnie w tym samym czasie skorzystać z innych atrakcji, w tym obejrzeć sprzęt pszczelarski, zobaczyć pszczoły podczas pracy, zakupić miód wyprodukowany w pasiekach pszczelarzy należących do kościańskiego Koła. Czekała także loteria z darmowymi losami, a wygrać można było oczywiście miody.

Sporo niespodzianek czekało także na najmłodszych, w tym kącik plastyczny, malowanie buziek, dmuchaniec, balony, kolorowa wata cukrowa. Oryginalną propozycją były "pszczele zapasy", czyli walki w strojach pszczół. Ponadto zarówno mali i duzi mogli podziwiać pokaz kowalstwa artystycznego w wykonaniu Zdzisława Mejsaka, prezesa kościańskiego Koła Pszczelarzy.

Pomimo obaw związanych z pogodą, spisała się ona dobrze podczas imprezy, a momentami świeciło nawet słońce.

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%