Zamknij

"Piecuch najwspanialszy na świecie" w KOK [ZDJĘCIA]

14:46, 21.07.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 16:30, 21.07.2022
Skomentuj
W Kościańskim Ośrodku Kultury w środę dzieci obejrzały dynamiczny i emocjonujący spektakl w wykonaniu Teatru Barnaby.

Kilkadziesiąt dzieci wraz z rodzicami lub innymi opiekunami zasiadło na widowni. Wśród widzów znalazła się także grupa przedszkolaków. Najmłodsi obejrzeli blisko godzinny spektakl o przygodach Piecucha w wykonaniu Marcina Marca tworzącego Teatr Barnaby.

Choć na scenie stał tylko jeden aktor oraz jego drewniane figurki, widowisko było niezwykle dynamiczne. Marcin Marzec zgrabnie prowadził bowiem dzieci przez cała historię opowiadając przy okazji różne anegdoty i włączając ich również do wspólnej zabawy. Dzięki temu, że połączył animacje z grą aktorską, spektakl nie był nudny i skupiał przez cały czas zainteresowanie najmłodszych. Ponadto aktor zadawał dzieciom różne pytania, na które spontanicznie odpowiadały. Padło m.in. pytanie, czy przez Kościan płynie jakaś rzeka. Wówczas któreś z dzieci entuzjastycznie krzyknęło, że Wisła, a inne przytaknęły. Maluchom należy jednak wybaczyć brak wiedzy, bo wśród widzów dominowały jeszcze małe dzieci. Choć warto, by kościańskie przedszkola podjęły edukację w tym zakresie.

Godne podkreślenia jest to, że Marcin Marzec nie tylko sam zagrał w spektaklu i go wyreżyserował, ale również napisał scenariusz do całej historii, a nawet własnoręcznie wyrzeźbił drewniane postacie grające w bajce. Już po zakończeniu przedstawienia dzieci miały możliwość dokładnie obejrzeć figurki na scenie, czym były zachwycone.

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%